Maksimum 1500TL kasa öneri

Bütçe
1500
Sizin kasanızı da ben önermiştim. 😅

Evet iyi ki almışım diyorum şu an monitörün arkasında ilk başta Rampage falan bakıyordum sırf ucuz diye sevmediğim marka olsa da ama şu an DeepCool kasa ya bir kez daha ısındım ilk aldığımda kargocu eve getiremedi dağda yaşıyorum diye 😅 elimde taşıyarak getirdim 1 saat fan kablolarını heyecandan atmışım kenara fanlar çalışmıyor diye 5 saat uğraştım kabloyu buldum sonra taktım kullanıyorum SSD ve HDD yeri bulamamam dışında bir sorun yok.

Bütçeyi 87 TL aşabiliyorsanız bunu öneririm. Aşamıyorsanız da arkadaşların önerileri güzel.

Kasa çok hoş gözüküyor bu arada.

Kasa çok hoş gözüküyor bu arada.

Bu fiyata yapışılması gereken bir model. Hava akışı gayet iyi ve bu fiyat seviyesindeki çoğu kasa build quality anlamında zayıf oluyor. Bu kasada o da gayet iyi. P300A var daha ucuza ama fan takmadan kullanmaya kalkarsanız berbat. Fan masrafı ile beraber bunun fiyatına geliyor zaten. Bunda öyle bir gereksinim de yok. Çift fanlı geliyor.

Arkadaşıma 1 hafta önce aldırdım. Benim de yakından inceleme imkanım oldu haliyle. Çok hoş.

Bu fiyata yapışılması gereken bir model. Hava akışı gayet iyi ve bu fiyat seviyesindeki çoğu kasa Build quality anlamında zayıf oluyor. Bu kasada o da gayet iyi. P300a var daha ucuza ama fan takmadan kullanmaya kalkarsanız berbat. Fan masrafı ile beraber bunun fiyatına geliyor zaten. Bunda öyle bir gereksinim de yok. Çift fanlı geliyor.

Arkadaşıma 1 hafta önce aldırdım. Benim de yakından inceleme imkanım oldu haliyle. Çok hoş.

Ben DeepCool CC560 aldım memnunum bilmediğim ürünler hakkında yorum yapmam doğru değil görünüşü güzel ama NZXT modelin CC560 4 fanlı geldi elime bir arka 3 ön fanlı hava sirkülasyonu tüm kasaya dağılıyor ve hissettirmiyor bile CPU fanım çok ses çıkıarıyor diye delirmiştim şu an sesini kesti yok diyebilirim tek sevmediğim yanı temperli camın tutcak yeri yok kenarlara 5 santim gibi demirle kaplama olmuş olsaydı iyi olabilirdi cam el lekesi oluyor onun haricinde güzel.

Bu fiyata yapışılması gereken bir model. Hava akışı gayet iyi ve bu fiyat seviyesindeki çoğu kasa build quality anlamında zayıf oluyor. Bu kasada o da gayet iyi. P300A var daha ucuza ama fan takmadan kullanmaya kalkarsanız berbat. Fan masrafı ile beraber bunun fiyatına geliyor zaten. Bunda öyle bir gereksinim de yok. Çift fanlı geliyor.

Bu kasanın en büyük eksisi, radyatör konumlandırması için sizi tek yöne itmesi. Nitekim bu da belli oranda hava akışını sınırlayacağı için kasanın potansiyelini kısıtlıyor. Zaten H5 Flow modelinde asıl gelişimi sağlayıp kullanıcılara kulak verdiler.

Bunun fiyatı iyiydi bayağı. Uçmadıysa hala alınır 1000 TL gibi bir fiyata.

Evet ama ürün öyle bir satıldı ki bu ay içerisinde ben satıcı bulamadım webdenal diye bir siteden aldım kutu temiz geldi tek sorunu kargo oldu yaşadığım yerden dolayı kargoyu getirmediler kar altında 1.5 saat otobüs bekledim kolum ağrıdı kutuyu taşımaktan onun dışında iyiyim sağlamım 1186 TL'ye aldım kargo ve vergiyle beraber.

Bu kasanın en büyük eksisi

Ek olarak önemseyenler için reset tuşu da yok.

radyatör konumlandırması için sizi tek yöne itiyor.

Bkz.: bundan önceki çoğu NZXT kasası...

H5 Flow modelinde asıl gelişimi sağlayıp kullanıcılara kulak verdiler.

Evet o çarpraz fan olayı çok hoştu ama hava akışı anlamında beklenilen farklılığı sağlamadı. En azından inovasyon diyelim.

Bütçeyi 87 TL aşabiliyorsanız bunu öneririm. Aşamıyorsanız da arkadaşların önerileri güzel.
Güzel alet. Ben de bunu tavsiye edecektim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NZXT H510 Flow modeli Deepcool CC560 modeline göre gayet sağlam kasa. Deepcool ucuz işçiliğini belli ediyor. İkisi arasında malzeme kalitesi açısından dağlar kadar fark var bence. Ayrıca iki kasada aynı derecede soğutma performansına sahip. NZXT modeli daha premium duruyor. İki kasanında birbirine karşı artı noktaları var ama ben bütçem el verse NZXT modelini alırdım.

Tekrar tekrar merhaba çok soru sordum kusura bakmayın sağ olsun Teknobiyotik'ten ne alacak olsam ya zamlanıyor ya da stoktan kaldırılıyor Dark Guardian kasa alacaktım ama maalesef stokta yok. Bütçe maksimum 1500 TL isteğim Dark Guardian gibi önü mesh ve hava sirkülasyonu iyi olanları önerirseniz sevinirim hayırlı ramazanlar.
Anakart: B550M DS3H.
PSU: NZXT C650 bronz.
DeepCool zamlandığı için bu PSU'yu alacağım.

Sanırım bütçeni biraz aşacak ama bu kasa bir harika dostum.

Sanırım bütçeni biraz aşacak ama bu kasa bir harika dostum.

@Uchiha Shisui takılıyorum ya şaka bir yana ASUS alsın bence az bir miktar bütçeyi yükseltebiliyorsa GT301 falan öneririm. (ASUS fanboyu olduğum doğrudur)

Dosya Ekleri

• 84C08883-284C-45F7-AEAB-C178D7FAE3A0.jpeg
    84C08883-284C-45F7-AEAB-C178D7FAE3A0.jpeg
    81 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı