Maksimum 19.500 TL'ye masaüstü sistem önerisi

Bütçe
19.500

t0sk4

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bütçe 19500 maksimum. Üzerine Max 4000 TL'lik monitör alacağım. Klavye mouse var.

Co-op'ya da Single oyun takılıyorum. Zaten nadiren girdiğim multi oyunlarda Single oyunlara göre daha az sistem istiyor genelde.

Videocardbenchmark sitesine girdiğimde birkaç kart arasında kaldım. Bunlar 3060-3060 TI-4060- ve denk AMD kartları idi.
YouTube'dan bu kartların oyunlardaki karşılaştırmalı benchmark teslerini inceledim.

İçerdiği teknolojiler (DLSS) ve oyunlarda genelde problem yaratmaması sebebiyle NVIDIA kart seçmeye karar verdim.
3060 Ti tercihim gibi.

Sitelerin hazır sistemlerine baktığımda 3060 Ti koymuşsa doğal olarak diğer bileşenlerden kısmış oluyor.

Monitör için 4K fantezim bulunmuyor. Rekabetçi oyunda oynamam pek. ( ms önemli biliyorum )
1080p bir monitör düşünüyorum. 144 Hz ideal gibi. 75 Hz bir monitör ekran kartının FPS'i uçurduğu oyunlarda yetersiz kalabilir diye düşünüyorum.

özet: 19.500 TL'ye
* 3060 Ti bulunan ve buna ek darboğaz yaptırmayacak bir işlemcili.
* Mümkünse 1TB Samsung SSD'li değilse 500 GB de iş görebilir
* RAM'leri 2x8 olacak şekilde
* PSU'su Bronze sertifikalı 600-650W civarı.

Bir masaüstü sistem arıyorum. ( hazır sistemler daha ideal )

Not: IMOLA-WHITE3060Ti / AMD Ryzen 5 5500 / ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti OC 8GB GDDR6X WHITE / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Linkindeki sisteme ekle çıkar yaparak biraz özelleştirdim ve fena da olmayan bir sistem haline getirdim. Fakat Intel'in bu i3 12100-13100 işlemcilerinin 3060 Ti ile darboğaz yapabileceğine dair birkaç yorum okudum.
İşlemcide dümeni AMD mi kırmalıyım?

Dipnot: 3060 Ti'ın belleği sizce kurtarır mı az mı?

Bunu öneririm hocam.
hocam attığınız bu sistemde i3 13100f birde ekran kartı 4060
bu sistem darboğaz yapmaz mı?
bir de ssd'si biraz düşük kalmıyor mu okuma yazma ve nesil olarak? 4x4 olanlarıda var ssdlerin

sanırım sizde aynı sistemi atmışsınız hocam.

bir de monitör olarak 4000 üzerine çıkmam çok zor teşekkür ederim öneriniz için

Hocam attığınız bu sistemde i3 13100F bir de ekran kartı 4060.
Bu sistem darboğaz yapmaz mı?
Bir de SSD'si biraz düşük kalmıyor mu okuma yazma ve nesil olarak? 4x4 olanları da var SSD'lerin.

Hayır, darboğaz olmaz. 13100F ve 4060 aynı döneme geliyor ve iki ayrı giriş seviye model, uyumlu ve darboğaz olmaz. SSD ise Kioxia yapılabilir.

Hocam attığınız bu sistemde i3 13100F bir de ekran kartı 4060.
Bu sistem darboğaz yapmaz mı?
Bir de SSD'si biraz düşük kalmıyor mu okuma yazma ve nesil olarak? 4x4 olanları da var SSD'lerin.

Sanırım sizde aynı sistemi atmışsınız hocam.

Bir de monitör olarak 4000 üzerine çıkmam çok zor teşekkür ederim öneriniz için.

Hocam peki 4060 yerine 3060 Ti tercih edilebilir mi? Sanki bir tık daha önde gibi FPS bakımından.

Hayır, tercih edilmemeli. 3 yaşına gelecek olan, DLSS 3.5 tam olarak ve DLSS kare oluşturmaya sahip olmayan, fosil, yaşlı kurt bir kartı düşünmeyiniz.

anlıyorum yani 4060 lı bir sistem daha iyi diyorsunuz. peki siz olsanız hem ekran kartı hem de işlemci açısından amd tercih eder miydiniz yoksa
ekran kartı amd işlemci intel
ekran kartı amd işlemci ryzen serisi
ya da
ekran kartı nvdia 4060 işlemci intel i3
ekran kartı 4060 işlemci amd gibi karma bir şeyler mi düşünürdünüz

birde ssd olarak ne tercih ederdiniz sanırım sisteminizde m2 wd var

Geri
Yukarı