Maksimum 2500 TL Telefon Önerisi

deGGa

Kilopat
Başlıkta da belirttiğim gibi 2500 TL'ye telefon alacağım Black Friday'de (29 Kasım). Aklımda model olarak Xiaomi Redmi Note 8 Pro var. Ama aklımda çok soru var.

1- Mediatek işlemci hiç kullanmadım. Sorun yaratır mı?
2- Sıvı soğutma var. Sıvı soğutma iletimi için termal macun kullanılıyor. Bu termal macun değiştirmesi zor. Bilgisayarlarda olduğu gibi 6 ayda bir değişme gibi bir sıkıntı olur mu?
3- Yan tarafları plastik. Bu sıkıntı yaratır mı?

Birde Mi 9T almak istiyorum. Fakat fiyatı yükseltemem. Black Friday'de ne kadar düşer? İstediğim seviyelere iner mi?

11.11 ya da Black Friday bekleyebilirsiniz note 8 pro yerine mi 9t almak daha iyi bir seçim olacaktır her ne kadar mediatek yeni nesil işlemcileri iyi olsa da hala ısınma ve optimizasyon sorunları var bence 9t tercih edilmeli ve 11.11 veya Black Friday beklenmeli

1- Uzun süreli oyun seanslarında ısınma sorunu olduğu belirtiliyor. Ayrıca bazı oyunlarda da optimizasyon sorunları olduğunu yazmıştı başka konuya bir arkadaş. Performans konusunda şüpheniz olmasın, optimizasyon sorunu da uygulamanın üreticisine bağlı maalesef.
2- Uzun süredir birçok Android cihazda termal macunlar kullanılıyor. Sorun çıkaranını görmedim açıkcası. Değiştirmeye gerek kalacağını hiç düşünmüyorum.
3- Plastik cihazlarda sağlamlık sorunları hariç belirgin bir sorun olmaz. Bu sağlamlık sorunlarını gidermek için de artık iç kısıma alüminyum çerçeve ekliyorlar.
Şu yandan iyi, cihazdaki ısı dış çerçeveye binmediğinden rahat tutulabiliyor; şu yandan kötü dış çerçeveye ısı iletilemediğinden, ısı dağılmıyor ve cihaz bir tık daha fazla ısınıyor.
Eğer uzun süreli oyun seansları yapmıyorsanız ısınma sorununu hissedeceğinizi sanmıyorum.
Plastik çerçeveler, yine bu sene çıkan Redmi Note 7'de de var. Şikâyet edeni görmedim açıkcası.
Saygılar.

1- Uzun süreli oyun seanslarında ısınma sorunu olduğu belirtiliyor. Ayrıca bazı oyunlarda da optimizasyon sorunları olduğunu yazmıştı başka konuya bir arkadaş. Performans konusunda şüpheniz olmasın, optimizasyon sorunu da uygulamanın üreticisine bağlı maalesef.
2- Uzun süredir birçok Android cihazda termal macunlar kullanılıyor. Sorun çıkaranını görmedim açıkcası. Değiştirmeye gerek kalacağını hiç düşünmüyorum.
3- Plastik cihazlarda sağlamlık sorunları hariç belirgin bir sorun olmaz. Bu sağlamlık sorunlarını gidermek için de artık iç kısıma alüminyum çerçeve ekliyorlar.
Şu yandan iyi, cihazdaki ısı dış çerçeveye binmediğinden rahat tutulabiliyor; şu yandan kötü dış çerçeveye ısı iletilemediğinden, ısı dağılmıyor ve cihaz bir tık daha fazla ısınıyor.
Eğer uzun süreli oyun seansları yapmıyorsanız ısınma sorununu hissedeceğinizi sanmıyorum.
Plastik çerçeveler, yine bu sene çıkan Redmi Note 7'de de var. Şikâyet edeni görmedim açıkcası.
Saygılar.
Sadece telefona oyun olarak Lichess ve Brawl Stars yükleyeceğim. Genelde de telefonu Technopat Sosyal'e girmek veya internette gezinmek için kullanıyorum. Sosyal medya olarak Twitter kullanıyorum. Yani telefonu yormayacak işler yapacağım. Efsane Cuma kampanyası ile eğer 2.000 lira seviyesine düşerse çok iyi olur. Redmi Note 8 Pro için. Mi 9T de 2.400 lira seviyesine düşerse onu alabilirim. Bu fiyat civarlarında önereceğiniz telefon var mı?

Sadece telefona oyun olarak Lichess ve Brawl Stars yükleyeceğim. Genelde de telefonu Technopat Sosyal'e girmek veya internette gezinmek için kullanıyorum. Sosyal medya olarak Twitter kullanıyorum. Yani telefonu yormayacak işler yapacağım. Efsane Cuma kampanyası ile eğer 2.000 lira seviyesine düşerse çok iyi olur. Redmi Note 8 Pro için. Mi 9T de 2.400 lira seviyesine düşerse onu alabilirim. Bu fiyat civarlarında önereceğiniz telefon var mı?
Bu ikisi dışında, bu fiyat seviyesinde daha iyi bir cihaz yok.
Dediğiniz oyunlar ağır değil, ısınma sorunu çıkaracağını sanmıyorum.
Ayrıca oyunlar ağır olmadığından, optimizasyon sorunu -varsa- kendini belli etmeyecektir.
Bence Redmi Note 8 Pro alın. 2000'e o cihazı alabilmek muazzam bir şey.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı