Maksimum 500 TL klasik gitar önerisi

Berkay544

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar gitara yeni başlayacağım. Bütçem maksimum 500 TL. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yamaha C45
Epiphone Pro-1

Bu söylediğim 2 gitarın fiyatı 700 lira civarlarında. Ancak sizi kesinlikle pişman etmeyecek gitarlar, özellikle Yamaha C45.

Bunların haricinde 500 liraya alabileceğiniz, Valencia haricinde boyalı sap olmayan gitar bilmiyorum. Valencia markasına 500 lira vermektense, gerekirse 1 ay geç başlayıp Yamaha C45 almalısınız diye düşünüyorum.

Barcelona LC 3900 CBK Cutaway öneren arkadaşlarım oldu sizce o nasıldır? Çünkü cidden 700 Tl çok fazla benim için.

Barcelona LC 3900 CBK Cutaway öneren arkadaşlarım oldu sizce o nasıldır? Çünkü cidden 700 Tl çok fazla benim için.
O modeli bilmiyorum fakat sanırım Barcelona markalı bir gitar bir arkadaşımda vardı. Memnunum diyor genel olarak. Ama ben de arkadaşın önerdiği Yamaha'yı almanız taraftarıyım.

O modeli bilmiyorum fakat sanırım Barcelona markalı bir gitar bir arkadaşımda vardı. Memnunum diyor genel olarak. Ama ben de arkadaşın önerdiği Yamaha'yı almanız taraftarıyım.
Yamahalara bende baktım ama gerçekten pahalılar. Yaza doğru bilgisayarımı da yenileyeceğim in beni biraz sıkıntıya sokar.

Yamahalara bende baktım ama gerçekten pahalılar. Yaza doğru bilgisayarımı da yenileyeceğim in beni biraz sıkıntıya sokar.
Bilgisayarınızı da 2 ay sonra yenilersiniz [emoji4] Veya SSD'yi falan sonra alırsınız. Eğer kendinizi geliştirmek cidden istiyorsanız bence biraz daha artırıp bütçeyi iyi bir şey almakta fayda var.

Söylediğiniz markaların klavyeleri boyalı. Boyalı klavye alacaksanız 200 lira veya 500 lira vermenin arasında dağlar kadar bir fark olmuyor.

Ancak, söylediğiniz model, muadillerine göre iyi bir model. Eğer 700 liraya çıkmayacaksanız, Barcelona, Valencia, Clariss gibi markalardan birini tercih edebilirsiniz.

Söylediğiniz markaların klavyeleri boyalı. Boyalı klavye alacaksanız 200 lira veya 500 lira vermenin arasında dağlar kadar bir fark olmuyor.

Ancak, söylediğiniz model, muadillerine göre iyi bir model. Eğer 700 liraya çıkmayacaksanız, Barcelona, Valencia, Clariss gibi markalardan birini tercih edebilirsiniz.
Boyalı olunca farkı ne oluyor?

Boyalı olunca farkı ne oluyor?
Genellikle gitarların klavyeleri gül, abanoz, akçaağaç gibi ağaçlardan yapılmaktadır. Ancak boyalı sap dediğimiz gitarların ağaçları; patates taşınan sandıkların yapıldığı ağçalar ile hemen hemen aynıdır.

Masif ağaçlardan yapılmayan gitarların çıkartacağı diğer sorunlar ise, akort tutmama, entonasyon bozukluğu, harmonikleri doğru verememe gibi sorunlardır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı