Maksimum 5000 TL Android telefon önerisi

• Konuyu başlatan NITRO
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 835
Evet bu da güzelmiş ama yine işlemci konusunda 1 tık geride kalıyor gibi görünüyor. 12 GB RAM telefon için fazla gibi geldi, ve 256 GB belleğe sahip, inanın güzel özellikler ama ihtiyacımdan fazla. Hani olur da bilgisayar için konu açarsam aklınıza gelebilecek her teknolojiye açığım, ihtiyacım olmasa bile ilerde lazım olur der alırım ama telefon konusunda tam ihtiyacım olanı almak fazlasına para vermek istemiyorum. Telefon piyasası çok saçmaladı çünkü, kamera mı alıyoruz telefon mu? Gamepad mi alıyoruz telefon mu 😄? Geçen yine varlıklı biri Allah daha da versin tabi ama geldi ben kıytırıklara bakarken 2 tane iphone 12 aldı, inanın kurulumunu bile ben yapamam diyerek görevliye yaptırdı. Yani bu zihniyet gibi olmak istemiyorum, ihtiyacım olmayana 1 kuruş dahi vermek istemiyorum telefon pazarında.

Evet bu da güzelmiş ama yine işlemci konusunda 1 tık geride kalıyor gibi görünüyor. 12 GB RAM telefon için fazla gibi geldi, ve 256 GB belleğe sahip, inanın güzel özellikler ama ihtiyacımdan fazla. Hani olur da bilgisayar için konu açarsam aklınıza gelebilecek her teknolojiye açığım, ihtiyacım olmasa bile ilerde lazım olur der alırım ama telefon konusunda tam ihtiyacım olanı almak fazlasına para vermek istemiyorum. Telefon piyasası çok saçmaladı çünkü, kamera mı alıyoruz telefon mu? Gamepad mi alıyoruz telefon mu 😄? Geçen yine varlıklı biri Allah daha da versin tabi ama geldi ben kıytırıklara bakarken 2 tane iphone 12 aldı, inanın kurulumunu bile ben yapamam diyerek görevliye yaptırdı. Yani bu zihniyet gibi olmak istemiyorum, ihtiyacım olmayana 1 kuruş dahi vermek istemiyorum telefon pazarında.
Bütçeniz var aslında ama ben bütçenizin altında model önerebilirim. Realme 7 Pro, Oppo Reno 4 bakabilirsiniz.

Dostum en kral amiral gemisine 2 yıl sonra desteğini kesiyor. Ekran değişim ücreti bizzat telefonun kendisi kadar var. Daha say say bitmez. Boşa bir çok özelliğe para vermek istemiyorum. Su geçirsin telefonum zaten hiç suya sokmadım, envai çeşit ultra net kameraya da ihtiyacım yok, telefon alıyorum foto makinesi değil. Bana oyun oynatsın donmasın güncelleme alsın yeter.
En kral telefonuna iki yıl desteği sürdürmesi bile Android tarafında eşi zor görülen bir durum. Xiaomi alsanız iki güncelleme belki alırsınız, alsanız da aldığınız güncellemeye lanet ettirecek cinsten oluyor genelde. Kimse kusura bakmasın da MIUI görünümü dışında hiçbir halta yaramayan bir arayüz. Bunu 2 senelik Xiaomi kullanıcısı olarak söylüyorum.

En kral telefonuna iki yıl desteği sürdürmesi bile Android tarafında eşi zor görülen bir durum. Xiaomi alsanız iki güncelleme belki alırsınız, alsanız da aldığınız güncellemeye lanet ettirecek cinsten oluyor genelde. Kimse kusura bakmasın da MIUI görünümü dışında hiçbir halta yaramayan bir arayüz. Bunu 2 senelik Xiaomi kullanıcısı olarak söylüyorum.
Haklısınızdır, inanıyorum ama benim de son 3 telefonum ( akıllı saatlerim dahi ) Samsung'du ben de ondan şikayetçiyim artık. Farklılık iyidir, umarım yanılmam. Dediğim gibi uzun zaman idare etsin donmasın ve PUBG oynatsın yeter. Şimdilik hâlâ en uygun seçenek F2 Pro gibi görünmekte. İşlemcisini ve performansını övmeyene henüz rastlamadım birkaç gündür araştırıyorum.

Haklısınızdır, inanıyorum ama benim de son 3 telefonum ( akıllı saatlerim dahi ) Samsung'du ben de ondan şikayetçiyim artık. Farklılık iyidir, umarım yanılmam. Dediğim gibi uzun zaman idare etsin donmasın ve PUBG oynatsın yeter. Şimdilik hâlâ en uygun seçenek F2 Pro gibi görünmekte. İşlemcisini ve performansını övmeyene henüz rastlamadım birkaç gündür araştırıyorum.
Her değişiklik iyi değildir, uzun süre kullanacağınızı belirtmişsiniz, yazılımı kötü olan bir cihaz almanızı tavsiye etmem.

Ekran değişim ücreti bizzat telefonun kendisi kadar var.

Hocam büyük ihtimal süper AMOLED'e sahip bir telefon aldınız ve tamir ücreti biraz tuzlu çıktı bugüne kadar kullandığınız cihazlar hep AMOLED ise AMOLED ekran da kalın çünkü telefonu aldıktan sonra çok hayal kırıklığına uğratabilir sizi ekran ve evet haklısınız S3 mini vardı annemin değişim için 500 TL istemişlerdi o konuda haklısınız ama ekran paneli gerçekten kaliteli olduğundan durum böyle.(yani pahalı)
Onun dışında önerebileceğim bütün telefonları @viper34 hocam size önermiş zaten :D
hocam bu zamana kadar hep Samsung kullandıysanız eksikliğini hissetme ihtimaliniz var. Yani o özellikleri falan.

Hocam performansını ve işlemcisini herkes över ama yazılımını da hiç kimse sevmez sorun o garantisi bitince ROM atmayı unutmayın hocam bence çünkü MIUI çok sıkıntılı :D ama oyun için alıyorsanız kesinlikle en iyi seçenek o bence

Geri
Yukarı