Maksimum 5000 TL Gaming Laptop Önerisi

Pinkman_Jesse

Decapat
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Gaming laptop almak istiyorum bütçem maksimum 5000 TL, hangi laptopu önerirsiniz? Acer Nitro 5'in Ryzen 5 2500U'lu modeli iyi midir?

Acer'in ısı konusunda biraz şikayetleri olsa da fiyatına göre yeterli bir laptop, burun oyun testleri:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam oyun için intel işlemcilere yönelmenizi tavsiye ederim. Çünkü i5 8300h Ryzen 5 2500u'dan
%20-25 daha iyi performans veriyor oyunlarda

Ben aylar önce 4500'e lenovo y520 satin almiştim i5-7300hq,4gb 1050ti,16gb ram,256gb ssd özellikleri var. Hala 5k altiysa alabilirsin. Ama eğer cs go gibi oyunlarla aran iyiyse tavsiyem ya 7-8 bin liralara çıkıp 17inç 120hz monitörü olan bir laptop al yada 4 bin liraya yine cs de iyi fps alabileceğin daha düşük bir laptop alıp kalan 1000 lirayla 144hz monitör alıp onu laptopa bağlayıp kullan. Çünkü laptoplarda 15inç ve 60hz ikilisi bir de yüksek ms (response time) değerleri dezavantajda bırakıyor seni.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı