Maksimum 6000 TL'ye laptop tavsiyesi

Alt modele yönelme, cihazını satın aldıktan sonra ilk 1 ay içerisinde de bunları özelleştirebiliyorsun ama ben satın aldığım zaman öyleydi sonradan sormadım. Onu öğren. SSD, RAM bunlar halledilir. Alt modele inme; pişman olursun, daha doğrusu pişman değil mutsuz olursun.

Ben cihazımı ilk aldığımda; 4x 1600MHz RAM taktırmıştım, birkaç ay sonra 1888'ler çıktı elimdekileri 2. elciye sattım. 4x 1888'e geçtim. Daha sonra 2133'lar çıktı, aynı süreci takip ettim 4x 2133'e geçtim. :)
RAM'lere harcadığım paralara üzüldüm.

Son düzenleme:
Alt modele yönelme, cihazını satın aldıktan sonra ilk 1 ay içerisinde de bunları özelleştirebiliyorsun ama ben satın aldığım zaman öyleydi sonradan sormadım. Onu öğren. SSD, RAM bunlar halledilir. Alt modele inme; pişman olursun, daha doğrusu pişman değil mutsuz olursun.

Ben cihazımı ilk aldığımda; 4x 1600MHz RAM taktırmıştım, birkaç ay sonra 1888'ler çıktı elimdekileri 2. elciye sattım. 4x 1888'e geçtim. Daha sonra 2133'lar çıktı, aynı süreci takip ettim 4x 2133'e geçtim. :)
RAM'lere harcadığım paralara üzüldüm.
Sanırım bu modeli alıp sadece +99 TL Samsung SSD ye çevirip bir müddet öyle kullanacağım. Eklenti yapmak ne zaman olursa olsun garantiyi bozmuyormuş. Sonradan bir 8 lik daha RAM takıp HDD eklemeyi düşünüyorum çünkü 2 aya yakın elime daha fazla para geçemeyecek en iyi çözüm şu anlık bu gözüküyor.

Son düzenleme:
Sıkıntı olacağını düşünmüyorum, imkanlarınla idare edersin. Durumunu ayarlayınca 1TB HDD ve 2. 8GB RAM'ı alırsın. Benim cihaz FarCry Primal oyununda ortalama 90FPS veriyor yüksek ayarlarda. Maximuma almıyorum FPS düşmemesi için. Nvidia 980M 256bit 4GB GDRR5 var. Birkaç videosuna baktım cihazının ama cihazı aldığında performans sonucu paylaşırsın.

@Nuro

Hocam bak sen en iyisi ne yap biliyor musun ??

Git en yakın bir monster bayisine yada gir monsterin sitesine ve Monster Abra A5 V15.2'yi al de ki 99 TL fark ile Samsung SSD taktırmak istiyorum.

Sana bilgisayarı hazırlayıp versinler ve mutlu mutlu evine dön hiç alt modele falan kaymayı düşünme eğer böyle bir şey varsa da aklından at bir kenara sonuçta bir kere geliyoruz dünyaya :)

Eğer bana 256 GB SSD yeter diyorsan ileride de yanına 250-500 TL arası bir fiyat verip bir tane 500 GB'lık HDD veya tekrar SSD alırsın al sana toplamda 750 GB depolama alanı yeter de artar bile ama sana tavsiyem SSD alabiliyorsan tabiki de HDD'yi tercih etme.

Mesela sana dediğim gibi benim SSD dolmuş vaziyette 20 GB falan boş yer kaldı ve bende sana yazdığım gibi 500 GB'lık bir HDD veya SSD almayı düşünüyorum tabi ki elime toplu para geçerse hiç düşünmeden SSD alır öyle yükseltme yaparım.

EDİT: Garantiyi falan hiç dert etme, bilgisayarı istediğin gibi açıp içindeki parçaları söküp temizleyebilir veya kendi kafana göre yükseltme yapabilirsin. Zaten bunu sana monster söylüyor ha eğer bir sıkıntı çıkarırlarsa olay bir davaya bakar verdiğin bilgisayar parasının kim bilir kaç katını kazanırsın. 😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı