Maksimum performans için NVIDIA Denetim Masası ayarları nasıl olmalı?

Humbel

Hectopat
Makaleler
1
Şu an yaptığım ayarlar böyle, hangilerini değiştirmeliyim?

1664209177689.png

1664209212413.png

1664209261289.png

1664209288066.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam nasıl yok? 3D ayarları kullanıyor arkadaş. En alttaki tiki seçmedikçe onun performansta olmasının bir anlamı yok.

En alttaki "Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver" tikini seçince NVIDIA'nın kendi belirlemiş olduğu performans ayarlarını yapıyor. Sonrasında gelişmiş 3D ayarlarını kendiniz el ile değiştirince otomatik olarak tekrardan "Gelişmiş 3D ayarlarını kullan" tiki seçiliyor. Uzun zamandır NVIDIA kullanmıyorum, hatırladığım kadarıyla böyle.

En alttaki "Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver" tikini seçince NVIDIA'nın kendi belirlemiş olduğu performans ayarlarını yapıyor. Sonrasında gelişmiş 3D ayarlarını kendiniz el ile değiştirince otomatik olarak tekrardan "Gelişmiş 3D ayarlarını kullan" tiki seçiliyor. Uzun zamandır NVIDIA kullanmıyorum, hatırladığım kadarıyla böyle.
Bende uzun zaman Nvidia kullandım. Bazen dediğiniz şeyi yaşadığım oldu ama neden olduğunu bilmiyorum. Her zaman olan bir şey değil. Haftada 2 defa aynısını yaşamıştım bir kere. 6 Ay boyunca da dediğinizi hiç yaşamadığım oldu. Dediğim gibi, neden olduğunu bende tam çözemedim.

Evet dediğiniz gibi, kendisi otomatik "Gelişmiş 3D ayarları kullan" seçeneğini açıyor.

Değiştirmeniz gereken bir ayar yok. Hepsini doğru yapmışsınız.
Hocam güncelleyince "Gölgelendirici Önbelleği Boyutu" ayarı gelmiş "Gölgelendirici Önbelleği" yerine. Bunu yazıcı varsayılanı mı yapmalıyım?

Son düzenleme:
Evet dediğiniz gibi, kendisi otomatik "Gelişmiş 3D ayarları kullan" seçeneğini açıyor.

Hocam güncelleyince "Gölgelendirici Önbelleği Boyutu" ayarı gelmiş "Gölgelendirici Önbelleği" yerine. Bunu yazıcı varsayılanı mı yapmalıyım?

Bildiğim kadarıyla sınırsız seçeneğini seçmek performansa olumlu etkide bulunuyor.

Geri
Yukarı