Malware virüs Kaptım ne yapmalıyım?

pokemon_42

Picopat
Arkadaşlar Bugün veya daha önceden malware virüsü PC kapmış. Ben de Malwarebytes'le tarattım ve malware virüs bulaşmış PC'ime. Tarattıktan sonra karantianya alıp sildim ama silindiğinden emin değilim. Bir antivirüs yazılımı gerçekten silebilir mi bir virüs ü?

Silemezse antivirüs'ün ne anlamı var o zaman? Tekrar taratın sistemi, bir şey bulmazsa sorun yok demektir. Malware dışında başka virüslerin de bulaştığını düşünüyorum, ADWCleaner indirip POP-UP'ları sil, Kaspersky Internet Security ile de sistemi tarat.

Çok bilgim yok fakat malware genelde internet sitelerinden bulaşıyor ve chrome gibi internet explorer gibi programlari yavaşlatıyor.
Yavaşlamayı fark ettiyseniz ve malwarebyte ile taratım sildiyseniz intermet programınız yeniden hızlanır.
Hızlanmayı fark ettiyseniz geçmiştir büyük ihtimal.

Paralı olan tabii ki daha iyi ancak aralarındaki fark Cloud Free'de güvenlik duvarı, ağ taraması vb. özellikler yok. Yine de Avast! vb. antivirüslerden daha iyi hala. Ben kullanıyorum öneririm. Cloud Free kullanmasanız bile Bitdefender Free kullanabilirsiniz.
Yakın zamanda yeni bilgisayarı toplayacagım 2 kargom kaldı. Simdiden araştırıyorum. Teşekkür ederim yardımınız icin.
Not: Sadece beğenmek yetmez teşekkür etmek bir başka güzeldir.

Geri
Yukarı