Malwarebytes açıkken flash bellekten virüs bulaşır mı?

Devolve

Hectopat
Selamlar, elimde şu an toplam 84 GB ve 6 adet olmak üzere flash bellekler var. Bunların çoğu okul bilgisayarına takıldı ve okul bilgisayarındada bir sürü virüs vardı. Bana da şu an flash bellek lazım ve evde bunları bulunca takmak istedim ama virüslü olma ihtimalleri çok yüksek. Malwarebytes veya Kaspersky gerçek zamanlı koruma açıkken taksam bilgisayarıma virüs bulaşır mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Selamlar, elimde şu an toplam 84 GB ve 6 adet olmak üzere flash bellekler var. Bunların çoğu okul bilgisayarına takıldı ve okul bilgisayarındada bir sürü virüs vardı. Bana da şu an flash bellek lazım ve evde bunları bulunca takmak istedim ama virüslü olma ihtimalleri çok yüksek. Malwarebytes veya Kaspersky gerçek zamanlı koruma açıkken taksam bilgisayarıma virüs bulaşır mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Büyük ihtimal hayır. Iş bitince tarama yaparsanız işiniz garanti olur.

Peki aynı anda hem Kaspersky'ın korumasını hem de Malwarebytes'ın korumasını açabilir miyim?
MBAM'ın gerçek zamanlı koruması kötü,bu yüzden Kaspersky ile de çakışmasına neden olur.Ayrıca sisteminizde kasma/donma varsa bilin ki virüsten çok 2 uygulamanının gerçek zamanlı korumasını kullandığınız içindir.

MBAM'ı silip Kaspersky ile tarama yapın ama bence tek çözüm format.

Büyük ihtimal hayır. Iş bitince tarama yaparsanız işiniz garanti olur.

PC'nize taktığınız anda autorun ile çalışmaya çalışırsa Kaspersky aktif koruması fark eder çok yüksek ihtimalle. Siz de diskleri biçimlendirirsiniz.
Ayrıca flash bellek taramayı ayrıntılı tarama yaparsanız daha iyi olur ayarlardan.
Flash bellek taramayı ayrıntılı yapmayı unutmamanız lazım.

Peki Kaspersky indirince otomatik bütün özelliklere sahip olan deneme süreci veriyor mu?
Tabi. Eğer Kaspersky hesabını yeni kurduysanız ya da deneme sürümlerini kullanmadıysanız deneme sürümleri mevcuttur. Eğer ki hesabınızda önceden deneme sürümünü kullandıysanız, Bitdefender, Norton gibi başka güncel ve güçlü AV'ler de size seçenek olabilir.

Tabi. Eğer Kaspersky hesabını yeni kurduysanız ya da deneme sürümlerini kullanmadıysanız deneme sürümleri mevcuttur. Eğer ki hesabınızda önceden deneme sürümünü kullandıysanız, Bitdefender, Norton gibi başka güncel ve güçlü AV'ler de size seçenek olabilir.
Hocam peki kesin virüsü bulur mu? Bir sürü virüs vardı çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı