Malwarebytes Anti-Exploit Nasıldır?

Hocam trial'de de aynı özellikler geçerli değil miydi, yanlış mı hatırlıyorum?
Yok trial'de sadece tarayıcılarda bazı koruma etkenleri açık(Malwareden bahsediyorum).

Kaspersky de gerçek zamanlı güvenlik açığı koruması yada gerçek zamanlı zayıf nokta koruması özelliği mevcut mudur !?
IS ve üst seviyeler bunlar için var zaten.
Evet olduğunu biliyorum ama gerçek zamanlı yada benim müdahalem olmadan bu korumayı sağlıyor mu?
Kim?
Siz '' Kaspersky 'nin zaten aynı koruma ve müdaheleleri yapması itibarıyla bir çakışmaya sebep olabileceğinden '' aynı anda kullanımını önermiyosunuz. Dolaysıyla bu yazılımın ek bir güvenlik katmanı oluşturduğuna da inanmıyosunuz.
İnanıp inanmamakla ilgisi yok olan şey bu.
Misal Kaspersky de güvenlik açığı taramasını manuel olarak yapıp gerekli ayarlamaları da yine kendin yapman gerekiyor. Onun haricinde Java, Adobe gibi bazı programlarda sadece zayıf nokta olduğunu belirtiyor. Mesela oradan bir saldırı geldiği zaman müdahale ediyor mu ?
Oradan dediğiniz yer neresi?

üvenlik açığı taraması zamanlama ayarlarına girip ''Her dakika.''yı seçerseniz her halükarda arzu ettiğiniz fonksiyonu sağlamış olursunuz. @RedHair
Onu yapmasına gerek yok ancak yine de sorduklarıma cevaplarını bekliyorum ona göre cevaplayacağım.

Kaspersky

Oradan dediğiniz yer neresi?

Kaspersky güvenlik açığı taraması sonucu

Ekran Alıntısı3.JPG

Ekran Alıntısı2.JPG

görüldüğü gibi '' shockwave '' de güvenlik açığı var. Bu durumda bu açık üzerinden gelebilecek tehditleri kaspersky engelliyor mu? Yoksa güvenlik açığı olan bu uygulamayı bildirip bilgisayarından kaldır kullanma olarak sadece uyarıyor mu?

Benzer durum işletim sistemi açıkları için de geçerli. Taramayı zaten manuel yapıyosun ardından yüksek ve ikinci dereceden açık olan sistem ayarlarını gösteriyor. Bide düzeltilmesi gerekmeyen ayarlar. Bu ayarlar bana saçma geliyor. Yüksek riskli açık varsa varsayılan olarak arka planda otomatik tarayıp düzeltilmesi gerekirdi. Keza diğer riskler ve risk olmayanlar için de aynı şey geçerli.

Kardeşim Edward Snowden gibi davrandığının farkında mısın? Bu kadar titizlik niye? Şu anda dünyanın en prestijli PC dergilerinin, haber kuruluşlarının top listelerinde ilk üçten hiçbir zaman ayrılmayan bir yazılım hakkında neden bu kadar endişe ediyorsun?

Eyvallah sağ olasın kardeşim. Geçen sefer ki gibi olmasında:)

Murat Hoca dünden beri yok bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Murat Hoca dünden beri yok bu arada.
2 gündür gerçek yaşamdaki işlerim yoğun o yüzden bakamamıştım. Kusura bakmayın.

Evet.
Bu durumda bu açık üzerinden gelebilecek tehditleri kaspersky engelliyor mu?
Evet. Ancak orada güvenlik açığı dediği programın güncel olmadığını bildiriyor veya kullanılmamasını söyler.
Yoksa güvenlik açığı olan bu uygulamayı bildirip bilgisayarından kaldır kullanma olarak sadece uyarıyor mu?
Yukarıda dediğim gibi güncel değilse güncelle diyor. Güncel ise devre dışı bırak, kullanma diyor. Kendi başına yapmıyor. Güncelleme için Kaspersky Update yazılımını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz(manuel güncellemek istemiyorsanız)
Benzer durum işletim sistemi açıkları için de geçerli. Taramayı zaten manuel yapıyosun ardından yüksek ve ikinci dereceden açık olan sistem ayarlarını gösteriyor. Bide düzeltilmesi gerekmeyen ayarlar. Bu ayarlar bana saçma geliyor. Yüksek riskli açık varsa varsayılan olarak arka planda otomatik tarayıp düzeltilmesi gerekirdi. Keza diğer riskler ve risk olmayanlar için de aynı şey geçerli.
Ayarlardan ayarlanabiliyor görmek istemiyorsanız. Ancak bu ayar kombinasyonları zaten bilenler için var bilmeyenler için de bilmediklerinden uyarı veriyor.
.

Moderatör '' Sağ oL ''kelimesini birleşik yazdığım için 1 günlük ceza kesmiş, TDK bu kadar hassas değildir:)

Öncelikle zaman ayırıp ilgilendiğiniz ve bizi aydınlattığınız için Teşekkür Ederim. Keza diğer arkadaşlara da.

Hocam ben yıllardır Kaspersky kullanırım. Kullandığım zaman dilimi içinde makinaya bilinen hiçbir zararlı bulaşmadı. Av Test Software ve Av Comparatives Testlerinde de hep ilk sıralarda zaten. Bana göre en iyisi. Şöyle bi şey de ekliyim, piyasadaki ürünlerin çoğunu denemiş biri olarak hiçbirinde Kaspersky kalitesini göremedim.

O hangisiydi geçen sefer? :D

geçmişte kaldı ;)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı