Malwarebytes Anti-Malware Zararlı İnternet Sitesi Uyarısı

Thermes

Kilopat
Makaleler
61
Merhaba, Malwarebytes Anti-Malware programı açıkken 5-10 dakikada bir aşağıdaki resimde göreceğiniz uyarıyı veriyor. Uyarıda yer alan ip adresi her uyarıda değişiyor, sürekli olarak bittorrent.exe üzerinden değişen ip'ler le uyarı alıyorum. İndirme yaparken bu uyarı daha da sıklaşıyor, ip'lerden 3 tanesini tracker yöneticilerine arattırdığımda öyle bir ip'nin kayıtlı olmadığını söylediler.
Sebebi nedir acaba bunu ? Bittorrent 7.1 sürümünü kullanıyorum, eski sürüm olduğu için güvenlik açığı mı var acaba ? Kaspersky Total Security böyle bir uyarı vermiyor.
Capture.PNG

@Recep Baltaş @Murat5038

Bittorent yerine utorrent kullanırsanız daha iyi olur. Eski sürümlerde açıklar tabi mevcut olabiliyor. Ancak oradaki uyarı zararlı bir bağlantıya bağlanmaya çalıştığını bildiiryor. Torrent ile port açıkları meydana gelebileceğinden bazı AV'ler de zararsız da olsa uyarı verebiliyor ancak yine de dikkate alıp bağlanmamakta yarar var. Dediklerimi yapıp bittorrent'i da kaldırın.

Hocam o benimde aklıma geldi de, program işte bir bildiği var herhalde ki uyarı verip duruyor diye düşündüm:) Sürekli açık duran bir program değil zaten, tarama maksadıyla haftada bir iki defa açarım. Şu an utorrent yükledim zaten.

Evet bir bildiği var. Her sakallı ve hırkalıya Işid mensubu müdahalesi yapıyor. Haklı tabii ki. Çünkü görselliği kullanır illegal örgütler hep. Dini eleştirdiğimi düşünmeyin :) Ama biz biliyoruz ki bu doğru değil ve bunu bu program güvenlik amaçlı yapıyor, saygı da duyuyoruz.

Yine de bazen maliyeti düşük risklere girmekte fayda var, bir problem olacağını sanmıyorum. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı