Malwarebytes Free iyi midir?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Malwarebytes Free iyi midir? Ne kadar iyidir? Daha iyi bir öneriniz var mı? (Kaspersky Free hariç)

RTP sistemi yok, önermiyorum. Eskiden 14 günlük deneme sürümünü kurup süresi dolunca kayıt defterindeki verileri silerek yeniden kuruyordum fakat artık bu mümkün değil. Zira lisanslama işlemi için farklı bir yöntem kullanmaya başladılar. (Lisans dosyalarını alakasız bir yere atmak gibi.) Bitdefender veya Comodo Internet Security önerebilirim.

MalwareBytes Free sadece tarama görevini yerine getirir. Ayrıca Anti-Malwaredır.
Bitdefender Total Security 90 günlük deneme lisansıyla birlikte kullanabilirsiniz. Veya Comodo.
MalwareBytes Antivirüs olmadığı için AV ile karşılaştırılamaz. Eğer sisteminizi gerçekten korumak istiyorsanız MalwareBytes "Premium" kullanmayın.

Kaspersky önerilmesini neden istemiyorsunuz?
Kaspersky istemiyorsanız Bitdefender önerebilirim size. :)
MBAM da AV değildir bu arada. AV ile Anti Malware yazılımını kıyaslamak doğru değildir. :)

Comodo Internet Security'e bakabilirsiniz.

Bitdefender'ı yaklaşık 3 sene kullandım. Gayet başarılı bir antivirüs. Sistemimi yormadığı için önerebilirim. Aynı sistemimde Norton çok hantal çalışıyordu fakat önerilen bir antivirüs ona da bakabilirsiniz.

McAfee AV'yi silerken çıkan bir sıkıntı sonucu Kaspersky her indirmeyi denediğimde hata veriyor.
O konuya yazılan en son soruya cevap vermemişsiniz.
Daha ayrıntılı bilgi verin ki ona göre daha iyi yardımcı olabilelim. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı