Malwarebytes ile tarama yaparken fanlar hızlandı

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Dün, güncel Malwarebytes ile tam sistem taraması yapmak istedim. Tarama başladı ama güncellemeler denetleniyor kısmında kaldı. Ben de öyle unutmuşum ve yarım saat civarı öyle kaldı. Normalde tarama yapacakken güncellemeler denetlenir ve diğer aşamalara geçilir. Bende böyle olmadı. İnternet bağlantımda bir sorun yoktu. Malwarebytes'i kapattım. Bir süre sonra kasamdaki fanlar hızlanmaya başladı. Görev Yöneticisi'ni açtım ve Malwarebytes'i kapatmış olmama rağmen sistemimi yoğun şekilde kullandığını gördüm. Acaba PC'de özel verilerimi mi kendisine gönderdi?

Dün, güncel Malwarebytes ile tam sistem taraması yapmak istedim. Tarama başladı ama güncellemeler denetleniyor kısmında kaldı. Ben de öyle unutmuşum ve yarım saat civarı öyle kaldı. Normalde tarama yapacakken güncellemeler denetlenir ve diğer aşamalara geçilir. Bende böyle olmadı. İnternet bağlantımda bir sorun yoktu. Malwarebytes'i kapattım. Bir süre sonra kasamdaki fanlar hızlanmaya başladı. Görev Yöneticisi'ni açtım ve Malwarebytes'i kapatmış olmama rağmen sistemimi yoğun şekilde kullandığını gördüm. Acaba PC'de özel verilerimi mi kendisine gönderdi?
Kaspersky ile tarama yapın. (!)
Verilerinizi çekmez korkmayın. Arada oluyor öyle şeyler. Şu an hala sistemi kullanmıyor değil mi?

Malwarebytes takılmış anladığım kadarıyla, siz Malwarebytes'ı kapatırken işlemci kullanımı anlık olarak yükseldiyse bu sebeple fanlarınız hızlanmış olabilir.

Normal, muhtemelen arayüzde bir sorun yaşandı. Arkaplanda ise tarama motoru aktif olarak taramayı gerçekleştirdi bu sebeple CPU kullanımının artmasıyla fanlar devir yükseltti. Bu durumlarla karşılaşırsanız taramayı iptal edip arayüzdeki sorun çözülene dek yeni taramaya geçin.

Acaba PC'de özel verilerimi mi kendisine gönderdi?
Özel dediğiniz resim vs. diyorsanız hayır, ancak veri gönderiyor kapatmazsanız.

Olay hakkında yorumlar yapılmış zaten kısaca bug yaşanmış sistem performansı da etkilemiş ve geçci sorun yaşanmış. MBAM kapatsanız da servisleri açık olur genelde AV vs. aktif korumaların.

Yeni konular

Geri
Yukarı