Malwarebytes Karantinaya Alamıyor

gökhan keser

Centipat
Daha fazla  
PC'yi malwarabytes ile tarattım ve 2 tane malware buldu fakat yarım saattir bu şekilde, bir türlü karantinaya alamadı. Ne yapmam lazım?

Adsız.png

arkadaşlar güvenli moda alıp karantinaya almayı başardım ek olarak farklı bir program önerisi olan varmı ? başka virüslerde olabilir windows uptade yaptığımda hata kodu alıyorum hala virüsleri temizlediğim halde ?? hata kodu Windows Update 80070422

Son düzenleme:
Bulunan şey rootkit yazıyor ki rootkit ve türevlerini daha sağlıklı bir şekilde temizlemek için Windows ortamı dışında bir ortamda tarama yapmanız daha iyi olacaktır. Windows Update üzerinde hata almanız zararlı kalıntıları kaldıysa veya halen sistemde barınıyorsa mümkün.

Kaspersky Rescue Disk indirip bir belleğe yazdırdıktan sonra boot edin ve tarama başlatın.

Bulunanları temizledikten sonra Windows ortamına geçince komut istemini yönetici olarak başlatıp aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

Kod:
sfc /scannow

ENTER

Kod:
net stop wuauserv

ENTER

Kod:
net start wuauserv

ENTER

Kod:
netsh advfirewall reset

ENTER

Bu işlemler bittikten sonra sistemi yeniden başlatın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı