Malwarebytes programı ile karantinaya alınan virüsler el ile silinmeli midir?

Dogancanvural

Hectopat
Selam arkadaşlar az önce bir sürü virüs buldu Malwarebytes programı. Ve bulduğu herşeyi karantinaya aldı. Karantinadan ben bunları sizce silmeli miyim? Malwarebytes'in deneme sürümünü kullanıyorum. Karantinadaki dosyaların sistem dosyası olma ihtimali olduğundan ve bunları sildiğimde sistemi tekrar çalıştıramayacağım hakkında bir kaç söylentiler okudum. Ben size karantinadaki dosyaların ekran görüntüsünü atsam anlayan biri bana yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler. (Ayrıca KeyLogger yediğimi düşünüyorum hala steam'e giriş yapmadım, tam emin olana kadar da yapmayacağım.) Malwarebytes karantinaya attığı dosyaları silememe veya silemeyip virüsün tekrar bulaşma ihtimali var mıdır?

Ekran Görüntüsü (1)
367518

Ekran Görüntüsü (2)
367519

Ekran Görüntüsü (3)
367520

Ekran Görüntüsü (4)
367521

Ekran Görüntüsü (5)
367522

Ekran Görüntüsü (6)
367523

Ekran Görüntüsü (7)
367524

Çözüm
Diğer konunda ne yapman gerektiğini söyledim.

Sistem dosyası olsa karantinaya aldığını varsayalım o zaman dahi kararsızlıklar başlar. Karantina ile silmenin o açıdan pek bir farkı yok. Karantinadan kaldırabilirsiniz de kaldırmayabilirsiniz de. Zararlı olması açısından herhangi bir sorun teşkil etmez.
Diğer konunda ne yapman gerektiğini söyledim.

Sistem dosyası olsa karantinaya aldığını varsayalım o zaman dahi kararsızlıklar başlar. Karantina ile silmenin o açıdan pek bir farkı yok. Karantinadan kaldırabilirsiniz de kaldırmayabilirsiniz de. Zararlı olması açısından herhangi bir sorun teşkil etmez.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı