Malwarebytes Premium vs Free

zw1n

Hectopat
Yer
Gaziantep
Bugün Malwarebytes ile ilginç bir olay yaşadım. İnternetten virüslü bir CS:GO hilesi indirdim. Ardından Malwarebytes Premium (14 gün ücretsiz deneme) indirdim.
Taratma yaptığımda hemen dosyayı sildi. Ardından Malwarebytes'i tümden silip, kalıntılarını aradım ve bulabildiklerini sildim. Sonra Malwarebytes ücretsiz sürümünü indirdim. Aynı hileyi sildikten sonra tekrar indirdim. Ancak bu sefer Malwarebytes ücretsiz sürüm bu dosyayı bulmadı. Bana çok garip geldi. Sizle de paylaşmak istedim.
Araştırdığıma göre internette sadece gerçek zamanlı koruma sağladığı yazıyordu Premium sürümün. Daha önce Malwarebytes ile böyle bir olay yaşayan arkadaş varsa paylaşırsa güzel olur.

Ben de Malwarebytes kullanıyorum ve Premium vs. Free dersen, Premium'da seni koruyolar, Free'de de seni koruyormuş gibi yapıyorlar. Kısacası Premium.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malwarebytes'ın gerçek zamanlı koruması yerine Kaspersky, Bitdefender, Norton, ESET gibi yazılımların gerçek zamanlı korumasını tercih edin. Malwarebytes'ı da Free olarak, tarama aracı olarak kullanın.

Sisteme Malwarebytes kurduğumda ilk yaptığım işlem, Premium deneme sürümünü devre dışı bırakmaktır.

Kaspersky Total Security yanına Malwarebytes Free kullanıyorum. Şüpheli bir dosya inince Malwarebytes ile taratıyorum.

Geri
Yukarı