Malwarebytes tam taraması ne kadar doğru?

Patr0n37

Picopat
Tarama yaptım ve hiçbir şey bulmadı ondan önce normal tarama yapmıştım 8 tane virüs bulmuştu ama tam taramada çıkmadı doğru mu?

Doğrudur. Belki de var olan tehditleri normal tarama esnasında silmişti. İmkanınız varsa bir de Kaspersky ile taratın. Gönlünüz rahat etmiş olur hem.

Kaspersky kullanmak zorunda değilsiniz ESET ve McAfee iyi bir avdir.

Bence bu avlerle de bir taratın.

Hocam mesajınızı görmemişim kusura bakmayın taramanız bitti mi eğer bir şey bulamadıysa sıkıntı yoktur.

Hocam mesajınızı görmemişim kusura bakmayın taramanız bitti mi eğer bir şey bulamadıysa sıkıntı yoktur.
Hocam tarama 1 saattir bitmedi bir kere başlangıç taraması yaptı onda bir şey çıkmadı ama tam taramada taranan nesneler ilerlemiyor neden öyle oluyor 2093de takıldı.

ESET biraz yavaş tarama yapıyor ilk yüklemede normaldir bende ESET kullanmıştım sorunuzun sebebi ise şudur örneğin ben McAfee kullanıyorum şu an ilk hızlı tarama yaptığımda 20 dk sürmüştü ama şu an yani 1 ay sonra hızlı tarama 1 dk den az sürüyor bilgisayara oturması yapay zeka öğrenmesi yapıyor bir daha taradığı dosyayı biliyor. Tavsiyem sürekli bir antivirüs kullanmanız özellikle web güvenliği anlamında iyi olan antivirüslere bakın.

ESET biraz yavaş tarama yapıyor ilk yüklemede normaldir bende ESET kullanmıştım sorunuzun sebebi ise şudur örneğin ben McAfee kullanıyorum şu an ilk hızlı tarama yaptığımda 20 dk sürmüştü ama şu an yani 1 ay sonra hızlı tarama 1 dk den az sürüyor bilgisayara oturması yapay zeka öğrenmesi yapıyor bir daha taradığı dosyayı biliyor. Tavsiyem sürekli bir antivirüs kullanmanız özellikle web güvenliği anlamında iyi olan antivirüslere bakın.
Hocam eseti iptal ettim olmayacak diye malwarebytes'de bir daha tarattım ve 10 dakikada bir daha tam tarama yaptı ve bir şey yok bilgisayarda ya bir de sen bu işlerden anlıyorsun galiba .webm uzantılı bir videodan virüs bulaşır mı ?

*Virüs totalde tarattım temiz çıktı.

Virüs Total de çok bilinmedik virüs programlarında Bir şey çıktıysa sıkıntı yoktur.

Önemli olan bilindiklerin çıkmaması zaten Malwarebytes tarama yapmışsınız sıkıntı yok.

webm uzantısının içine rat yüklenebilyormuş ama virustotalde yoksa sıkıntı yoktur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı