Malwarebytes virüs buldu

Priviyet Putin

Hectopat
Arkadaşlar, bilgisayarı aldığım günden beri herhangi bir yabancı kaynaktan oyun indirmedim sadece Steam, Epic, Origin gibi uygulamalardan indirdim ancak bilgisayarıma virüs bulaşmış. Bu zamana kadar en az 10 kere Kaspersky'den tam tarama yaptım ancak hiçbir şey bulmamıştı (Kaspersky toplam 1.5 milyon dosya taradı) ancak Malwarebytes sadece 300K dosya tarayarak 25 tane virüs buldu.
Bu internetten aldığım bir resim bana ait değil:

1630543886429.png

Bu işaretlediğim kısımda Malware yazıyordu ve toplamda 2-3 tane böyle dosya vardı. Dosyaya detaylıca bakmadım ama bu virüsün kaynağı hakkında bazı şüphelerim var. Eski bilgisayarımda kullandığım hard diski bu bilgisayara taktım ancak takmadan önce hem virüs taraması yaptım hem de biçimlendirdim. Lütfen bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, bilgisayarı aldığım günden beri herhangi bir yabancı kaynaktan oyun indirmedim sadece Steam, Epic, Origin gibi uygulamalardan indirdim ancak bilgisayarıma virüs bulaşmış. Bu zamana kadar en az 10 kere Kaspersky'den tam tarama yaptım ancak hiçbir şey bulmamıştı (Kaspersky toplam 1.5 milyon dosya taradı) ancak Malwarebytes sadece 300k dosya tarayarak 25 tane virüs buldu.
Bu internetten aldığım bir resim bana ait değil:

Eki Görüntüle 1155689

Bu işaretlediğim kısımda malware yazıyordu ve toplamda 2-3 tane böyle dosya vardı. Dosyaya detaylıca bakmadım ama bu virüsün kaynağı hakkında bazı şüphelerim var. Eski bilgisayarımda kullandığım hard diski bu bilgisayara taktım ancak takmadan önce hem virüs taraması yaptım hem de biçimlendirdim. Lütfen bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Troll olma ihtimi kaç? Troll değilse bile abicim niye kendi görüntülerini atmıyorsun internetten atıyorsun? Kkendi görüntülerini at ilk.

Troll olma ihtimi kaç? Troll değilse bile abicim niye kendi görüntülerini atmıyorsun internetten atıyorsun? Kkendi görüntülerini at ilk.

Kendi görüntümü atamamamın sebebi taramayı yaptıktan sonra quarantine seçeneğine bastım ve bilgisayarı yeniden başlatmak ister misiniz diye sordu ben de tıkladım bu yüzden SS alamadan gitti.

Ben bu programa fazla güvenmiyorum yeni formatladığım diskten bile bulmuşluğu var. İçinize sinmiyorsa format atabilirsiniz.

Kendi görüntümü atamamamın sebebi taramayı yaptıktan sonra quarantine seçeneğine bastım ve bilgisayarı yeniden başlatmak ister misiniz diye sordu ben de tıkladım bu yüzden SS alamadan gitti.
Karantinaya alındıktan sonra silinmiyor. Karantinaya alınanların ekran görüntüsünü atar mısınız? Ayrıca madem bir sorun yok, neden merak ediyorsunuz ki, bir şekilde bulaşmış işte. Hem Kaspersky ile Malwarebytes'ın alanı farklı, elbette birinin bulamayıp diğerinin bulduğu şeyler olacak.

O tür virüsleri bulaştırması zor. Becermişse de maşallah yani ne diyelim. Ayrıca duyduğum kadarıyla onları da bir şekilde yok edebiliyorlardı. BIOS sıfırlayarak veya BIOS güncelleyerek silebiliyorlardı diye hatırlıyorum.

Geri
Yukarı