Malwarebytes virüsü bir türlü silmiyor

batuhanefe71

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 15 gündür bilgisayarımda trojan virusu mevcut, her türlü programı kullanmama ragmen bir türlü silemedim. Virusun dosya konumuna dahi giremiyorum bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi rica etsem. Ekte sunmuş olduğum görselde Malware'nin raporu mevcut. Ek olarak virus bilgisayar açıldıtkan 5-10 dakika sonra otomatikman UAC yetkisini kapatıyor ve bilgisayarı yeniden başlatmam için bana bildirim gönderiyor. Fotografta görmüş olduğunuz service.exe ve b.bat, b. VBS dosyalarını silmeme ragmen bilgisayar her yeniden başlatıldığında otomatik olarak tekrardan orada beliriyor. Bu konuda yardımınıza ve desteğinize gerçekten çok ihtiyacım var, format hariç bütün çözümlere açığım.

b.bat ve b.vbs dosyalarını not defteri ile düzenle dediğimde içindeki kodlar bu şekilde

Dosya Ekleri

• VİRUS.png
    VİRUS.png
    580,6 KB · Görüntüleme: 40
  • virus2.png
    virus2.png
    376,9 KB · Görüntüleme: 38
  • virus3.png
    virus3.png
    447,1 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Merhaba, yaklaşık 15 gündür bilgisayarımda trojan virusu mevcut, her türlü programı kullanmama ragmen bir türlü silemedim. Virusun dosya konumuna dahi giremiyorum bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi rica etsem. Ekte sunmuş olduğum görselde Malware'nin raporu mevcut. Ek olarak virus bilgisayar açıldıtkan 5-10 dakika sonra otomatikman UAC yetkisini kapatıyor ve bilgisayarı yeniden başlatmam için bana bildirim gönderiyor. Fotografta görmüş olduğunuz service.exe ve b.bat, b. VBS dosyalarını silmeme ragmen bilgisayar her yeniden başlatıldığında otomatik olarak tekrardan orada beliriyor. Bu konuda yardımınıza ve desteğinize gerçekten çok ihtiyacım var, format hariç bütün çözümlere açığım.

Önce sakin ol ve Kaspersky indir ardından tam tarama yapın sonra çıkan trojanları silin sonra bize bildirin.

Bootable bir virüs programı ile Windows kapalı iken virüs kontrolü en sağlıklı yöntem.

Kaspersky Rescue Disk

Temiz format atmayı deneyiniz.

Steam üzerinden indirmiş olduğum bir ton oyun var, onlara kıyıp format atamıyorum. Yoksa şimdiye kadar 50 defa format atmıştım.

Bootable bir virüs programı ile Windows kapalı iken virüs kontrolü en sağlıklı yöntem.

Kaspersky Rescue Disk

Teşekkür ederim, yarın sabah ilk işim bir USB disk alıp bunu denemek olacak.

Önce sakin ol ve Kaspersky indir ardından tam tarama yapın sonra çıkan trojanları silin sonra bize bildirin.

Öncelikle sakinim, sorun şu ki Kaspersky malwarenin bulduğu trojan ve viruslerın hiçbirini bulmuyor.

Son düzenleme:
@batuhanefe71
Şimdi aklıma geldi de..
Sistem geri yükleme yapmayı denediniz mi?
Sistem geri yükleme sıfırlama ya da format değil, sadece bilgisayarı önceki bir tarihe geri yüklemek demek.
Örneğin bir hafta önceki durumuna veya 1 ay önceki gibi.
Bir ihtimal sorunu çözebilir.

@batuhanefe71
Şimdi aklıma geldi de.
Sistem geri yükleme yapmayı denediniz mi?
Sistem geri yükleme sıfırlama ya da format değil, sadece bilgisayarı önceki bir tarihe geri yüklemek demek.
Örneğin bir hafta önceki durumuna veya 1 ay önceki gibi.
Bir ihtimal sorunu çözebilir.

Geri yüklemek istiyorum fakat bu virus yaklaşık 15-20 gündür bilgisayarımda o yüzden geri yükleme noktasından tarihlere baktıgımda en fazla 08.03.2024 tarihine kadar geri yükleme yapabiliyorum ondan önceki tarihlere geri yükleme yapmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı