Malwarebytes "Website blocked due to Trojan" bildiriminde ne demek istiyor?

Akkuşlu

Centipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Arkadaşlar bugün görsellerde bir fotoğrafa bakarken masaüstüme böyle bir bildirim geldi. Bilgisayarımda şu an tehlike oluşturabilecek bir şey var mıdır? Tarama yaptım ve bir şey bulmadı fakat bu bildirim ne anlama geliyor tam anlamadım. Şimdi bilgisayarımda trojan mı vardı veya bu antivürüs programı olmasaydı bilgisayarıma virüs mü giriyordu? Herhangi bir indirme yapmadım ve kontrol etmem gereken bir yer var mıdır?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki eğer bu program olmasaydı o siteye girdiğim anda bir şey indirmememe rağmen virüs mü olacaktı sistemimde?
Bahsi geçen URL'nin otomatik olarak bir dosya indirip indirmediği belli değil. Muhtemelen otomatik olarak, küçük boyutlu zararlı bir dosyayı sizin bilgisayarınıza yükleyecekti.

Dosya yüklemese bile, dosya indirmeden virüs bulaşma ihtimali '%0' değildir.

Bahsi geçen URL'nin otomatik olarak bir dosya indirip indirmediği belli değil. Muhtemelen otomatik olarak, küçük boyutlu zararlı bir dosyayı sizin bilgisayarınıza yükleyecekti.

Dosya yüklemese bile, dosya indirmeden virüs bulaşmama ihtimali '%0' değildir.
Tamamdır hocam, deneme süresi bittiği zaman aktif zamanlamayla koruma olmuyor sanırım. Ne yapmamı önerirsiniz sistemi korumak için?

Geri
Yukarı