Manga ciltleri kaç sayfa?

Makaleler
9
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Mesela Tokyo Ghoul 1.cilt aynı internette olduğu gibi 30 sayfa falan mı? Bakınca 30-40 sayfalık mangayı okumak 10 dakika bile sürmüyor. 10 dakikalık zevk için 15 TL verecek durumda değilim maalesef. Bu işler nasıl yürüyor? İnsanlar cidden 10 dakikada biten kitapçıklara 15 TL veriyorlar mı?

Bir de light novel ile manga farklı şeyler değil mi? Eğer öyleyse light novellerda durum nasıl? Aynı sorundan muzdaripler mi?

Hayır ciltler farklı. O bölümlerin bir kaç tanesinin toplamı. Bazen 8 bölüm 1 cilt oluşturur bazen 4. Değişiyor yani. Light novel genelde mangaya sonra da animeye uyarlanır. Normal roman gibidir. Light noveller de benim dediğim gibi işliyor ama onlarda 1 cilt içindeki bölüm sayısı daha fazla.

Bir nebze keser o zaman. Telefona indirip de 30 sayfa olduğunu görünce bi' an korkmuştum. Dijital olarak okumak hiç zevk vermiyor.
İngilizce okuyorsanız vermez. Türkçe olunca duyguları daha iyi hissediyorsunuz. Zaten normalde internetten okumak yasal değil. Japonya'da parayla satılan şeyleri 1 kişi alıyor kendi diline çeviriyor ve yayınlıyor.

Evet değişiyor genel olarak uzun animelerin mangası kısa alıyor gözlemlerime göre.
Bir nebze keser o zaman. Telefona indirip de 30 sayfa olduğunu görünce bi' an korkmuştum. Dijital olarak okumak hiç zevk vermiyor.

Ben şahsen direk mangası rahat göremediğimden İnternet'ten okuyorum sadece death Note'un mangasını okudum.

143 sayfa ne ediyor:
Eren'in titanın ağzının içine girdiği ile bitiyor

Keser mi kesmez mi siz karar verirsiniz.

İngilizce okuyorsanız vermez. Türkçe olunca duyguları daha iyi hissediyorsunuz. Zaten normalde internetten okumak yasal değil. Japonya'da parayla satılan şeyleri 1 kişi alıyor kendi diline çeviriyor ve yayınlıyor.
Türkçe de İngilizce de fark etmiyor. Kitaplarda da böyle hocam. Google kitaplardan okuyayım dedim, olmuyor. Ben parasını vermeye razıyım zaten hocam. Onlar bana 1 adım atsın ben 3 adım atarım 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı