Mangaka olmak için ne okulamalıyım?

Ricardo

Picopat
Yer
Aja
Merhabalar, uzun süredir bilgisayar donanımları ile uğraşıyorum ve kendimi oldukça geliştirdim bu konuda. Aileme zamanında donanım üreticisi olmak istediğimi, teknolojiye yöneleceğimi söylüyordum fakat son zamanlarda mangaka olmaya merak sardım, türkler tarafından çok fazla rağbet gören bir meslek de değil galiba. Çizim potansiyelim çok yok, ama ilkokul 4. sınıfta, 300 sayfalık bir defteri, kafasında çorap olan bir çöp adamın evreni kurtarmaya çalıştığı bir sürü çizim yapmıştım, aynı manga tarzında idi fakat çizimler çok basitti. O defteri kaybettim. Yine bir defter alıp böyle basit çizimler ile zamanımı geçirmek aklıma esti geçenlerde, bir kaç sayfayı doldurunca mangakalık fikri aklıma geldi. Çünkü bu çizimleri yaparken donanımla ilgilendiğimden daha fazla zevk alıyordum. Ailem ve tüm akrabalarım donanımla alakadar olduğum için benden umutlu idi, mangaka olmak istediğimi açıklarsam yıkılacaklarını düşünüyorum, ne yapmalıyım?

Bir de Lise 1'im, Özel Lise'de okuyorum, Üniversite'de bölüm seçerken ne yapacağım?

Geri
Yukarı