Manhunt Fix Dosyasında Virüs Var mıdır?

oguzsasihayranı

Femtopat
Daha fazla  
Gençler Steam'den manhunt oyununu aldım ama oyun çok bugluydu ve çözüm için interneti araştırdım. Hem yabancılar hem de türkler GitHub'daki bir adamın manhuntfix dosyasının linkini atmış. Dosya ZIP halindeydi ve VirusTotal'de taratayım dedim 2 tane virüs buldu kendince, bunu görür görmez dosyayı sildim açmadan.

Şuna bir bakar mısınız, sizce endişelenmeli miyim? Alta bırakıyorum:

Linki nereden gördüm onu bırakıyorum:
Bu manhunt fix dosyasını yapan adam aynı zaman da YouTube'da nasıl yapılır onun videosunu da çekmiş orta yaşlı bir herif;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi arkadaşlar size VirusTotal'den taratma sonuçlarımı tekrar atıyorum:

Sizce endişelenmeli miyim? Kaspersky almayı düşünüyorum gerek var mı? Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gençler Steam'den manhunt oyununu aldım ama oyun çok bugluydu ve çözüm için interneti araştırdım. Hem yabancılar hem de türkler GitHub'daki bir adamın manhuntfix dosyasının linkini atmış. Dosya ZIP halindeydi ve VirusTotal'de taratayım dedim 2 tane virüs buldu kendince, bunu görür görmez dosyayı sildim açmadan.

Şuna bir bakar mısınız, sizce endişelenmeli miyim? Alta bırakıyorum:

Linki nereden gördüm onu bırakıyorum:
Bu manhunt fix dosyasını yapan adam aynı zaman da YouTube'da nasıl yapılır onun videosunu da çekmiş orta yaşlı bir herif;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi arkadaşlar size VirusTotal'den taratma sonuçlarımı tekrar atıyorum:

Sizce endişelenmeli miyim? Kaspersky almayı düşünüyorum gerek var mı? Önerilerinizi bekliyorum.

Pek bilgim yok ama virüslü dosyaları silmeyi dene.

False-positive gibi duruyor,yani virüs yok.
reis selamlar mod yapımcısına yazdım bu durumu ve böyle yazdı. İngilizcem pek yetmediğinden anlayamadım. Sen de bi bakar mısın fotoya ne demek istemiş.

Pek bilgim yok ama virüslü dosyaları silmeyi dene.
Söz konusu olan ZİP dosyasını hiç açmadan sildim zaten. Açmadan önce virüstotalde tarattım. Trojen oldugunu görünce direk kalıcı olarak sil dedim. Sence içinde trojen varsa bile bulaşmış mıdır dosyayı hiç açmadan sildim ama virüstotale taratmak için yüklerken açılıyo gibi mi oluyodur bilemedim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-12-24 192354.png
    Ekran görüntüsü 2022-12-24 192354.png
    84,7 KB · Görüntüleme: 20
Reis selam mod yapımcısına yazdım bu durumu ve böyle yazdı. İngilizcem pek yetmediğinden anlayamadım. Sen de bir bakar mısın fotoya ne demek istemiş.

Söz konusu olan ZIP dosyasını hiç açmadan sildim zaten. Açmadan önce VirusTotal'de tarattım. Trojan oldugunu görünce direk kalıcı olarak sil dedim. Sence içinde trojan varsa bile bulaşmış mıdır dosyayı hiç açmadan sildim ama VirusTotal'e taratmak için yüklerken açılıyor gibi mi oluyordur bilemedim.

Benim dediğimi demiş, dosyada sorun yok hocam.

Geri
Yukarı