Çözüldü Manjaro GNOME Optimus Prime çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hehaje

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Laptop kullanıyorum, haliyle çift GPU var. Onu değiştirmek için Optimus indirdim ama şöyle hata verdi. Verdiği sitedeki şeyleri denedim ama olmadı.
Yaptıklarım:
- /etc/gdm/custom.conf girip #waylandenable = false oradaki # sildim.
-Gdm-Prime indirdim.

Hata:

Ekran görüntüsü 2021-06-19 17-13-21.png

Çözüm
Böyle daha iyi oluyor diye hem neden olmadığını merak ettim.

Komutlar sizde varsa atabilir misiniz acaba? Aradımda bulamadım NVIDIA driverım yüklü.

OpenGL için:

__NV_PRIME_RENDER_OFFLOAD=1 __GLX_VENDOR_LIBRARY_NAME=nvidia

Vulkan için:

__NV_PRIME_RENDER_OFFLOAD=1
Laptop kullanıyorum, haliyle çift GPU var. Onu değiştirmek için Optimus indirdim ama şöyle hata verdi. Verdiği sitedeki şeyleri denedim ama olmadı.
Yaptıklarım:
-Gdm-Prime indirdim.

Hata:

Eki Görüntüle 1074981
O özelliği kullanmak zorunda değilsin, istediğin programı komut satırından Nvidia GPU ile çalıştırabilirsin.

O özelliği kullanmak zorunda değilsin, istediğin programı komut satırından NVIDIA GPU ile çalıştırabilirsin.

Böyle daha iyi oluyor diye hem neden olmadığını merak ettim.
O özelliği kullanmak zorunda değilsin, istediğin programı komut satırından NVIDIA GPU ile çalıştırabilirsin.

Komutlar sizde varsa atabilir misiniz acaba? Aradımda bulamadım NVIDIA driverım yüklü.

Son düzenleme:
Yaptıklarım:
-Gdm-Prime indirdim.

Hata:

Eki Görüntüle 1074981
AUR reposundan gdm-prime'ı kurmanız gerekiyor.
Eğer yapamazsanız ben yardımcı olurum. Manjaro'da olabilen bir hata bu.
Askannz/optimus-manager sitesinde de anlatım mevcut fakat tarihi geçmiş.Elden indirip elden derleme yapmanız lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı