Manjaro kurulumu hakkında bilgi

JetWarker

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Arch tabanlı olduğundan dolayı ilgimi çekti bu dağıtım. Normalde oyun oynamak için falan kullanılıyor gözüyle bakıyordum çünkü nerede Manjaro'dan bahsedilse orada oyun desteğinden de bahsediliyor. Her neyse, bir de bu dağıtımı kullanmak istiyorum fakat sistemim UEFI desteklemiyor. Kurulum bölümünde şu şekilde bir bilgilendirme var. İngilizcem çok iyi olmadığından "legacy" teriminin BIOS'la alakalı olmayan başka bir anlamı olup olmadığını bilmiyorum. 64 Bit versiyonunu kuramaz mıyım ve eğer 32 Bit versiyonunu kurarsam ne değişir? Windows'ta 32 Bit gerçekten çok sıkıntı bir durum, yeni yazılımlar vb. çok ağır programlar olmasalar bile 32 Bit desteklemiyor. Linux'ta da böyle midir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200903-120035.png
    Screenshot_20200903-120035.png
    40 KB · Görüntüleme: 84
Windows'ta, bilgisayar'ıma gir, sağ tıkla özellikler de.

Windows 10 32 Bit yazıyor ya, yanında (64-Bit tabanlı) yazarsa, senin işlemcin 64-Bit olur o zaman.
Manjora Arch tabanlı.

Bu arada Arch tabanlı sistemler genellikle son ürüne bakıyor, stabilliğe değil.
Kubuntu kur daha iyi.

Windows'ta, bilgisayar'ıma gir, sağ tıkla özellikler de.

Windows 10 32 Bit yazıyor ya, yanında (64-Bit tabanlı) yazarsa, senin işlemcin 64-Bit olur o zaman.
Manjora Arch tabanlı.

Bu arada Arch tabanlı sistemler genellikle son ürüne bakıyor, stabilliğe değil.
Kubuntu kur daha iyi.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Şu anda Linux Mint kullanıyorum ve son derece memnunum. Yaklaşık 1/1.5 hafta oldu Linux ortamına geçeli ve gerçekten çok beğendim. Gerçekten mükemmel bir şey bu fakat yeni olduğum şeyleri köküne kadar incelemeyi seven bir insanım. Amacım performanstı başta fakat şu an sadece daha fazla şey öğrenmek istiyorum linux hakkında. O yüzden kafamın dikine gidip tavsiyenizi göz ardı edeceğim sanırım. Bu arada hepinize teşekkür ederim. Direkt kuracağım o zaman. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı