Manjaro kurulurken hata veriyor

• Konuyu başlatan Silinen üye 106715
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 607
S

Silinen üye 106715

Ziyaretçi
Merhabalar. ISO'yu IDM ile indirdim hatta birkaç kere çalıştırdım fakat Windows üzerinden diski bölemediğim için kuramadım. HDD'den bir bölüm kesip ona kurmak istemiştim fakat kurma ekranında gözükmedi. Ben de SSD'den böldüm. Tam hallettim deneyeyim derken flash belleği yanlışlıkla ikiye böldüm. Onu da birleştirdim Rufus ile ISO'yu yazayım dedim, 99'da hata veriyor ve disk tekrar ikiye bölünüyor. Unetbootin denedim fakat onda da Grub Rescue ekranı geldi. Bir denemek istemiştim ama kuramadım. Manjaro XFCE indirdim. Oyun kurulabilen Linux dağıtımı biliyorsanız önerilerinizi alabilirim. Ama öncelik şu anda şu hatayı gidermekte.
@Kerem00

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aldığım hatayı tam hatırlamıyorum yarın atsam sıkıntı olur mu?
Sorun değil, sizin için ne zaman uygunsa. IDM gibi dosyayı parçalayarak indirip sonradan birleştiren indirme programları kullanınca da bozulmaya sebep olabiliyor bazen. Bu yüzden Manjaro'yu indirdiğiniz sayfada bulunan SHA1 değerini indirdiğiniz ISO dosyasının SHA1 hash değeriyle karşılaştırın, uyuşmuyor ise bozuk inmiştir, tekrar indirin. Hash kontrolü için Windows'ta hash checker uygulamaları kullanabilirsiniz.

Öncelikle pek çok Linux dağıtımında oyun oynanabilir fakat her oyunu oynayamazsınız. Ben Arco'yu tercih ediyorum şahsen ama siz bilirsiniz. Manjaro benim bilgisayarımda donmalara neden olmuştu. Gene de seçiminizde özgürsünüz elbette. ISO sorunlu mu kontrol ediniz. Bu arada Linux'a hoş geldiniz.

Öncelikle pek çok Linux dağıtımında oyun oynanabilir fakat her oyunu oynayamazsınız. Ben Arco'yu tercih ediyorum şahsen ama siz bilirsiniz. Manjaro benim bilgisayarımda donmalara neden olmuştu. Gene de seçiminizde özgürsünüz elbette. ISO sorunlu mu kontrol ediniz. Bu arada Linux'a hoş geldiniz.
Hemde nasıl donmuştu. Hiç 4.00 Ghz hızında çalışan bir bilgisayar, kitlenir mi durduk yere ? İşte Manjora bu potansiyelde.

Şimdi farklı yoldan indirmeyi deneyeceğim.
@Varona @Kerem00 SHA1 hashi eşleşti dosya sanırsam doğru. Ama rufus ile yazarken şöyle bir hata veriyor.
Tekrar yzamayı denedim herhangi bir hata vermedi. Şimdi USB'den boot edeceğim.
Evett kurabildim! Şu anda Manjaro'dan yazıyorum. Herkese teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• IMG_20200907_103540.jpg
    IMG_20200907_103540.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 37
  • hata.png
    hata.png
    17,3 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı