Manjaro Linux nasıldır?

@gnuginar spesifik olarak bilgisayarımda donmalara neden olan Manjaro aslında güzel bir dağıtımdır. Pekala tercih edilebilir ama LTS kernel kullanın. Alternatif olarak Arcolinux'u da tercih edebilirsiniz. Şöyle bir şey de var ki size Mint daha uygun, sebebi yeni olmanız. Tecrübe kazanmak istiyorum derseniz Manjaro veya Arco olur ama.

Son düzenleme:
Şahsen, Manjaro Xfce'yi şimdiye kadar kullandığım hiçbir dağıtıma değişmem. Biraz da alışkanlıklardan ötürü sanırım ama bana çok güzel gelir. Aradığın her şeyi bir arada bulabiliyorsun.

Yalnız benim bilgisayarımdan kaynaklı mı bilmiyorum ama ikon temalarının bazıları başta PulseAudio olmak üzere birkaç şeyin ikonunu bulamıyor. Bunun haricinde gerçekten çok iyi bir dağıtım.
@gnuginar spesifik olarak bilgisayarımda donmalara neden olan Manjaro aslında güzel bir dağıtımdır. Pekala tercih edilebilir ama LTS kernel kullanın. Alternatif olarak Arcolinux'u da tercih edebilirsiniz. Şöyle bir şey de var ki size Mint daha uygun, sebebi yeni olmanız. Tecrübe kazanmak istiyorum derseniz Manjaro veya Arco olur ama.

Dün ArcoLinux'u kurmayı denedim ama masaüstü gelirken sürekli donuyordu. İlk açılırken WhiskerMenü ve Panel hata veriyor sonra hiçbir tepki vermiyordu cihaz. 2 farklı sürümünü kurdum ama yine aynı hatayı aldım. Canlı olarak herhangi bir hata olmamasına rağmen kurulduktan sonra problemler başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı