Manjaro Linux Nvidia-340 sürücüsü nasıl kurulur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Acerdll

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft'ı bir türlü NVIDIA ekran kartıyla açamadım her defasında nouveu ile açıldı nasıl açacağım? Manjaro'yu kurduğumda gidip driver olarak açık kaynak kodluları kurmuştu ondan dolayı galiba.

Ekran kartı : Nvidia 9600m GS 512mb

XFCE Desktop kullanıyorum.

Minecraft'ı bir türlü NVIDIA ekran kartıyla açamadım her defasında nouveu ile açıldı nasıl açacağım? Manjaro'yu kurduğumda gidip driver olarak açık kaynak kodluları kurmuştu ondan dolayı galiba.

Ek Sürücüler'e girip Nvidia için önerilen sürücüyü kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Nvidia (Xorg Server) Settings uygulaması da sürücüyle yüklendiyse onu açıp ayarlara bakın.
Güç yönetiminden yüksek performansı seçin.

Kullandigin GPU muhtemelen artik desteklenmiyor.

Ek Sürücüler'e girip NVIDIA için önerilen sürücüyü kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
NVIDIA (Xorg Server) Settings uygulaması da sürücüyle yüklendiyse onu açıp ayarlara bakın.

Tam olarak orası bende yok ekran görüntüsü ile atsam olur mu?
Ek Sürücüler'e girip Nvidia için önerilen sürücüyü kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Nvidia (Xorg Server) Settings uygulaması da sürücüyle yüklendiyse onu açıp ayarlara bakın.
1650632484334.png

Şöyle bir panel var listede gözükenler ekran kartımın altında yazan seçenekler hangisini kurayım veya sileyim?

Birçok hybrid var birini yanlış kurup siyah ekran err yemek istemiyorum bundan dolayı kaç defa format attım söyleyebilir misiniz acaba?
Hybrid olanlardan birini kurun.
Bende Nvidia ekran kartınız olmadığı için hangisi doğrudur bilemiyorum.

Birçok hybrid var birini yanlış kurup siyah ekran err yemek istemiyorum bundan dolayı kaç defa format attım söyleyebilir misiniz acaba?
İşlemci neydi?
İşlemci Intel ise Intel/Nvidia hybrid sürücülerinden birini kurun
İşlemci AMD ise AMD/Nvidia hybrid sürücülerinden birini kurun.

İşlemci neydi?
İşlemci Intel ise Intel/Nvidia hybrid sürücülerinden birini kurun.
İşlemci AMD ise AMD/Nvidia hybrid sürücülerinden birini kurun.

Intel Core 2 Duo hocam O zaman eve geçtiğimde Intel NVIDIA olanlarından hangisini kurayım hangisi daha iyi :D

Intel Core 2 Duo hocam O zaman eve geçtiğimde Intel NVIDIA olanlarından hangisini kurayım hangisi daha iyi :D
Bende o ekran kartı yok. Hangisi uygundur? Bilmiyorum.
Debian tabanlı dağıtımlarda sürücü öneriliyor. Ama sizin dağıtım önermemiş.
Eğer BIOS'tan Intel'in GPU'su kapatılıyorsa kapatın. Tekil Nvidia kurarsınız o zaman.

Bende o ekran kartı yok. Hangisi uygundur? Bilmiyorum.
Debian tabanlı dağıtımlarda sürücü öneriliyor. Ama sizin dağıtım önermemiş.
Eğer BIOS'tan Intel'in GPU'su kapatılıyorsa kapatın. Tekil NVIDIA kurarsınız o zaman.

Benim işlemcim eski olduğundan dolayı işlemcim standart APU'ya sahip değil ekran kartım var bir tek neyi kurayım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı