Manjaro Linux'da Sesi hep %150'de tutmak

Arch or Not

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir/Alsancak
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Beginner Web Programmer
Ses Windows 10'a göre ses kısık geldiğinden dolayı hep ayarlardan hoparlör sesini %150 almak zorunda kalıyorum. Bunu nasıl otomatik hale getirebilirim? Ses sürücüsünü kurmayı denedim fakat desteği bulunmamakta :( Örneğin Zoom'u başlattığımda 150% hoparlör ses düzeyi olarak başlamasını istiyorum.
@Huso112 bir bakar mısınız hocam.

Son düzenleme:
Merhaba,

Kod:
pactl list | grep Sink

Komutunu çalıştırarak ses aygıtınızın Sink (Havuz) numarasını bulun.

Kod:
pactl set-sink-volume <Sink numarası> 150%

Daha bu komutu çalıştırılabilir bir dosyaya kaydedip, "Ayarlar > Başlangıç Uygulamaları" kısmına ekleyin.

Hocam iyi güzel ama ilk komutu yazınca bir tepki vermiyor :(
Kod:
[local@root ~]$ pactl list | grep Sink
[local@root ~]$

Ses Windows 10'a göre ses kısık geldiğinden dolayı hep ayarlardan hoparlör sesini %150 almak zorunda kalıyorum. Bunu nasıl otomatik hale getirebilirim? Ses sürücüsünü kurmayı denedim fakat desteği bulunmamakta :( Örneğin Zoom'u başlattığımda 150% hoparlör ses düzeyi olarak başlamasını istiyorum.
@Huso112 bir bakar mısınız hocam.
Görmediğimden çok özür dilerim hocam. Baya da geçmiş. Kusura bakmayın hocam :( Komutlarla yapılabilir gözüküyor. KDE kullanıyorsanız başlangıç betiğine komut atamak belki bu sorunu çözebilir hocam. Ya da sistem bir uygulamayı açınca da otomatik şekilde yükseltme olabilir hocam ama benim komut bilgim bu konulara göre çok sığ kalır :( Yardım edemediğim için özüe dilerim.

Görmediğimden çok özür dilerim hocam. Bayağı da geçmiş. Kusura bakmayın hocam :( Komutlarla yapılabilir gözüküyor. KDE kullanıyorsanız başlangıç betiğine komut atamak belki bu sorunu çözebilir hocam. Ya da sistem bir uygulamayı açınca da otomatik şekilde yükseltme olabilir hocam ama benim komut bilgim bu konulara göre çok sığ kalır :( Yardım edemediğim için özüe dilerim.

Yazmanız yeter.

Geri
Yukarı