Çözüldü Manjaro root şifresi sıfırlamak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Açılışa rw init=/bin/bash satırlarını ekleyip sistemi başlatın.
GRUB dosyasını düzenlemeye yetkim yok. GRUB da gizli modda olduğundan oraya girilmiyor.
Windows üzerinden Ext4 viewer ile değiştirebilir miyim peki?
Arkadaşlar ben çözümü buldum.
Arch Linux yüklü flash bellekten sistemi başlattım. Sonra mount /dev/sdb3 /mnt (dev/sdb3 konumu sizin linuxu kurduğunuz bölüm) Sonra arch-chroot /mnt ile giriş yaptım. Sonra da passwd root yazdım ve yeni şifreyi yazdım.
Deneme yanılma ile ulaştım yola.
Açılışa rw init=/bin/bash satırlarını ekleyip sistemi başlatın.
GRUB dosyasını düzenlemeye yetkim yok. GRUB da gizli modda olduğundan oraya girilmiyor.
Windows üzerinden Ext4 viewer ile değiştirebilir miyim peki?
Arkadaşlar ben çözümü buldum.
Arch Linux yüklü flash bellekten sistemi başlattım. Sonra mount /dev/sdb3 /mnt (dev/sdb3 konumu sizin linuxu kurduğunuz bölüm) Sonra arch-chroot /mnt ile giriş yaptım. Sonra da passwd root yazdım ve yeni şifreyi yazdım.
Deneme yanılma ile ulaştım yola.

Son düzenleme:
Çözüm
Herhangi bir Boot edilebilir USB ile başlatırsanız her şeye yetkiniz olacaktır. Daha sonra Grub dosyasını düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca yukarıdaki işlemi yapmak için işletim sistemini açmaya gerek yoktu.
Hocam nasıl yapacağımı bilemedim. Windows üzerinden GRUB Timeout Style'yi menu yaptım. Ama yine de yapamadım. Ben de böyle bir çözüm yolu buldum.

Hocam nasıl yapacağımı bilemedim. Windows üzerinden GRUB Timeout Style'yi menu yaptım. Ama yine de yapamadım. Ben de böyle bir çözüm yolu buldum.
Bu durumda grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg diyip yaptığımız şeyleri etkinleştirmemiz lazım. Öbür türlü GRUB yine karşımıza çıkmaz.

Bu durumda grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg diyip yaptığımız şeyleri etkinleştirmemiz lazım. Öbür türlü GRUB yine karşımıza çıkmaz.
Hocam ama ben yaptım ve GRUB çıktı ama?
Bunun için yetki gerekmiyor, açılış sırasında ESC ya da shift tuşuna basarsanız Grub menüsü görünür.
Bunu da yeni öğrenmiş oldum :D

Geri
Yukarı