Manjaro Şifre Hatası

FurkanKutlu

Kilopat
Manjaro kullanıyorum bilgisayarda şifre yok. Kilit açma ekranında şifre yerine hiçbir şey yazmadan açıyordum ama şimdi olmuyor.
Kilit açma işlemi başarısız diyor. Ne yapabilirim?

Kurulum için hazırladığınız usb belleği kullanarak sistemi açtıktan sonra aşağıdaki komutlarla kullanıcı şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
sudo su
mount /dev/sdax /mnt x yerine sistemin kurulu olduğu disk bölümü numarası gelecek.
cd /mnt
mount -t proc /proc proc/
mount --rbind /sys sys/
mount --rbind /dev dev/
mount --rbind /run run/

chroot /mnt /bin/bash
passwd kullanıcı-adınız
exit &reboot

Hocalarım, konuyu hortlatıyorum ama haklı bir sebeple.

Şifremi doğru girmeme rağmen şifremi kabul etmiyor sistem.
Sadece bir klasörde yönetici haklarıyla açtım terminali ve sonrasında bir şey yapmadan kapattım.
Şimdi de normal terminalde şifremi kabul etmiyor. Şifremi ayarlardan değiştirmek istiyorum ama değiştirme seçeneği aktif değil.

Ayrıca şu yöntemi de denemek istedim ama root şifremi girince yine kabul etmedi:
Kurulum için hazırladığınız USB belleği kullanarak sistemi açtıktan sonra aşağıdaki komutlarla kullanıcı şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
sudo su
mount /dev/sdax /mnt x yerine sistemin kurulu olduğu disk bölümü numarası gelecek.
cd /mnt
mount -t proc /proc proc/
mount --rbind /sys sys/
mount --rbind /dev dev/
mount --rbind /run run/

chroot /mnt /bin/bash
passwd kullanıcı-adınız
exit &reboot
Kafayı yiyeceğim. 4 rakam şifre alt tarafı yahu. Neden şifreme yanlış diyor ki?
Bunu nasıl düzeltebilirim?

@Dengesiz Kokarca, @292941 sizi de rahatsız ediyorum, kusuruma bakmayınız. :D

@illedelinux @deleted @gen2 @Rashmore Şu an araştırıyorum. İlk defa rastladım böyle bir şeye.
@Lord Raiden Bilgisayarın ana ekran açılacak şekilde giriyor mu?
Bilgisayarı kapatmadım. Kapatıp açarsam yine şifre isteyecek.
@Dengesiz Kokarca, şifreyi yönetici haklarıyla aç dediğim zaman kabul ediyor ama onun dışında etmiyor.
Şu an yönetici haklarıyla açıp şifreyi tekrar girdim ve artık normal terminalde de şifreyi kabul etti ama şifreyi değiştirme seçeneği yine çalışmıyor.

Geri
Yukarı