Manjaro XFCE kurarken, Secure Boot hatası

Bilgisayarın içini açamıyorum yani o kadar bilgiye sahip değilim ve şu zamanda açtırtacak zamanım da yok.
Anlayabiliyorum ama bence bu tarz videolar ile birlikte açabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açtır o zaman, hem zaten kolay açılıyor.
Bakın tekrar diyorum şu zamanda yapamıyorum ve bildiğim de yok yani şu an yapamam demektir bu. Size göre kolay ama bana göre zor. Daha 14 yaşındayım ve tek laptopum bu. Ona da zarar vermek istemiyorum. Bir gözlükçüye gitmenizi öneririm.
Secure Boot hatası dijital imzalanmamış kerneldan dolayı oluyor. Mint, Ubuntu kernelını kullandığı için hata vermemiş olabilir.

Yapmanız gereken, BIOS üzerinden herhangi bir kullanıcı şifresi atamak, bu şifre ile Secure Boot'u devre dışı bırakmak, ardından tekrar şifreyi kaldırmak ve kaydedip çıkmak.

Daha önce şifre konulmadıysa pil çıkartmaya falan gerek yok.
BIOS’a hiç giremiyorum başta şifre verdiğinden ama dediğinize tekrar bakacağım. Teşekkür ederim.
Anlayabiliyorum ama bence bu tarz videolar ile birlikte açabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkürler inceleyeceğim.

Bakın tekrar diyorum şu zamanda yapamıyorum ve bildiğim de yok yani şu an yapamam demektir bu. Size göre kolay ama bana göre zor. Daha 14 yaşındayım ve tek laptopum bu. Ona da zarar vermek istemiyorum. Bir gözlükçüye gitmenizi öneririm.

BIOS’a hiç giremiyorum başta şifre verdiğinden ama dediğinize tekrar bakacağım. Teşekkür ederim.

Çok teşekkürler inceleyeceğim.
Bilgisayarcıya götürün, temizletirsiniz de, yani faydalı olur sizin için.

Bilgisayarcıya götürün, temizletirsiniz de, yani faydalı olur sizin için.
Teşekkür ederim, şu an olamaz ama sonradan bu salgın biterse imkanım olabilir.
Şifre koyup unutmayı nasıl başardın çok garip.
Ben koymadım bilgisayarcıdan sonra böyle oldu, HDD koyduğu için mi bilmiyorum ama. Ona sordum o da bilmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı