Manjaro'da Process Monitor log dosyaları nasıl açılır?

• Konuyu başlatan Silinen üye 311895
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 910
S

Silinen üye 311895

Ziyaretçi
Manjaro kurdum ve Process Monitor log dosyalarının nasıl açılacağını bilmiyorum. Sadace Windows için mi geçerli log dosyalarını açmak? @OzgunP hocam siz biliyor musunuz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Process Monitor log ne işe yarar bilmiyorum, bu sebeple ne yapmak istediğinizi de tam kestiremedim. Ama Sysprof ile herhangi bir uygulamanın profillerini kaydedip inceleyebilirsiniz. Bunun bir benzerinin Windows tarafında olduğunu da sanmıyorum.

Klasik bir süreç gözlemleyici arıyorsanız, Manjaro'da kurulu gelmiş olacağını düşünüyorum. KDE için Ksysguard, Gnome için Gnome System Monitor, Xfce için Xfce Task Manager uygulamaları ile süreçleri gözlemleyebilirsin. https://alternativeto.net/software/process-monitor/?platform=linux

Process Monitor log ne işe yarar bilmiyorum, bu sebeple ne yapmak istediğinizi de tam kestiremedim. Ama Sysprof ile herhangi bir uygulamanın profillerini kaydedip inceleyebilirsiniz. Bunun bir benzerinin Windows tarafında olduğunu da sanmıyorum.

Klasik bir süreç gözlemleyici arıyorsanız, Manjaro'da kurulu gelmiş olacağını düşünüyorum. KDE için Ksysguard, GNOME için GNOME System Monitor, Xfce için Xfce Task Manager uygulamaları ile süreçleri gözlemleyebilirsin. https://alternativeto.net/software/process-monitor/?platform=linux

Hocam dediğiniz linke baktım ama o değil. Oyundaki DLL hatalarını tespit etmeye yarayan bir rapor diyebiliriz o raporları Manjaro'da açmak istiyorum fakat olmuyor. Raporu açmak için uygulamayı kurabilmem lazım.

Şu linkteki işlemleri anlayamadığım için yapamadım: Link ama muhtemelen bu da olmayacaktır, tek yolu Windows'a dönmek olabilir. :(

Manjaro Arch tabanlı zaten. Yapabilirsiniz.

Geç cevap için üzgünüm,

"Yazılım ekle/kaldır"(diğer adı pamac sanırım) "AUR desteği etkin" ayarını açtım fakat linkteki işlemler olmuyor hocam. Ya da ben yapamadım kodları Terminal'e mi yazacağız? Yazdım lakin olmadı. :(

AUR'u etkineleştirdiysen, önce base-devel paketini kur. Daha sonra Pamac ile aradığında procman'ın çıkması lazım, seçip kurmayı deneyebilirsin.

Base-devel-meta ve base-devel-selinux çıkıyor, ikisini de kurdum fakat procman çıkmıyor, sanırım başka bir yolu yok hocam, zaten Manjaro'yı merakdan kurmuştum, olmazsa Dual boot ile kurulum yapıp raporlara Windows üzerinden bakarım.
Windows'a döndüm, gerçekten Manjaro da istediğim şeyleri yapamıyordum, Linux dağıtımlar benim kullanabileceğim şeyleri karşılayamadığı ve vakit çaldığı için Windows'a döndüm.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı