Manli marka ekran kartı alınır mı?

Eğer ikinci el alıyorsanız fiyatı uygunsa alınır. Ama sıfır alıyorsanız yetkili teknik servis çok önemli bir nokta. Bunun garanti durumu nedir garanti dahilinde hangi teknik servise götürülür vs bunlar paranızın çöp olmaması için önemlidir. Misal kendi kullandığım 5700 XT ekran kartım 1.5 hafta içinde bozuldu ansızın, MSI ürünü olduğu için de çok kolay bir şekilde yetkili servisine götürdüm değişim onayı aldım. Bunun için teknik servisleri ve garanti durumunu iyi araştırmalısınız o markanın. Ben sadece tek bakış açısına değindim. Fakat kartın malzeme kalitesi, vram markası, güç bileşenlerinin kalitesi gibi komponent kaliteleri de önemli. Kart çok ısınır mı, gpu lehimindeki kalite nedir gibi sorular da pek bilinmeyen markalara yönelirken sorulmalı. Bu değişkenler hep kartınızın ömrünü belirlemede çok çok önemli hususlar.

Yabancı forumlardan küçük bir araştırma yaptım. Aslen Çin merkezli bir PSU markasıymış. Anladığım kadarıyla diğer markalara göre bir artısı yok. Asyada oyuncular tarafından çok tercih ediliyormuş. Üretimi çinde olduğu için fiyatı uygun diye tercih ediliyor olabilir oralarda.

Bir artısını göremediğim için tavsiyem almamanız yönünde, fiyat olarak da daha uygun değil Türkiye'de aşağı yukarı diğer markalarla aynı fiyatlar. Garantide, teknik serviste sıkıntı yaşarsınız, bir sorununuz olur ama kullanıcı kitlesi çok az olduğu için çözümünü bulamazsınız vs. Bilinen markaları tercih etmek her zaman daha iyidir.

Yabancı forumlardan küçük bir araştırma yaptım. Aslen Çin merkezli bir PSU markasıymış. Anladığım kadarıyla diğer markalara göre bir artısı yok. Asyada oyuncular tarafından çok tercih ediliyormuş. Üretimi çinde olduğu için fiyatı uygun diye tercih ediliyor olabilir oralarda.

Bir artısını göremediğim için tavsiyem almamanız yönünde, fiyat olarak da daha uygun değil Türkiye'de aşağı yukarı diğer markalarla aynı fiyatlar. Garantide, teknik serviste sıkıntı yaşarsınız, bir sorununuz olur ama kullanıcı kitlesi çok az olduğu için çözümünü bulamazsınız vs. Bilinen markaları tercih etmek her zaman daha iyidir.
Zamanında Seclife aldığım için geceleri ağlıyorum, bana 1 yılımı zehir etmişti ilk defa duyduğum bir markaydı aynı Manli gibi, ne sorunlar yaşadım bir bilseniz. Almayın!

İkinci el mi alacaksınız? Ucuz bir ekran kartı değilmiş.

Aradığım sıfır bir modelde uygun fiyatlı olduğunu gördüm ama şüpheliydim. Güven vermediği için almama kararı aldım yorumlarınız için teşekkürler.
Aradığım sıfır bir modelde uygun fiyatlı olduğunu gördüm ama şüpheliydim. Güven vermediği için almama kararı aldım yorumlarınız için teşekkürler.

Bu arada ürün ithalatçı garantiliydi kendi servisi yoktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı