Mantle gerçekleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence bu konuyu tartışmak gereksiz. Mantle ın çıkması ve %10 dahi olsa bir fark ortaya koyması hem nvidia hem de amd fanlarının yararına olur. Nvidia artık fahiş fiyattan kart satamaz, amd de verdiği performansla kullanıcılarının yüzünü güldürür. %45 olayına gelince de bu oran amd nin yaptığı teorik ve statik testlere göre öngördüğü orandır. BF4 ün mantle update ini bu kadar ertelemelerinin sebebi de bu oranı yakalamaya çalışmalarıdır diye düşünüyorum.

Fazlasıyla gereksiz bir konu. Zenginin malı, züğürdün çenesini yorarmış. :) AMD ve nVIDIA taraflarında, birbiri muadili ürünlerden her hangi birini alanın hiç bir şekilde pişman olduğunu ve olacağını düşünmüyorum. Boş verin ibareleri, basın parayı alın "ekran kartını" tadını çıkarın. :)

Verdiğin sitedeki haberlerin bir çoğu yalan yanlış nasıl olupta referans alarak örnek veriyorsun.

O fiyat aralığında oyun için alınabilecek en iyi ekran kartıdır zaten R9 290.

omy dedi:
O fiyat aralığında oyun için alınabilecek en iyi ekran kartıdır R9 290, render için de tavsiye edilebilecek tek ekran kartı markası Nvidia'dır. Bir önceki mesajınla çelişiyor bu dediğin. Şu an inan bana battın, ve bir sonraki mesajında da bataklıktan çıkmaya çabalayışını göreceğiz. Ayrıca her türlü mesajında, tek taraflı baktığın, yani çocuk gibi "AMD, AMD" diye tutturduğun belli oluyor.

Başka bir konuda bir mesajım nedeni ile ceza yediğim için ben yazamadım, yardımı için Lost Shadows'a teşekkür ediyorum.

Alıntıdır.

Hocam %45 lik bir performans artışı çoğu donanımcı için hayal olduğunu sanıyordu. Ve bu arada mantle teknolojisi için %45 lik bir performans artışı rahat bir şekil de yapılabilir. Ve mantle teknolojisi mantle destekli tüm oyunlar da %45 lik bir performans artışı söz konusu olabilir. Ama kaveri işlemciler piyasa içine girdiğin de o zaman net bir bilgi elimize geçebilir. Kısaca şimdi yorum yapanların yorumları saçma ve gereksiz dir.

Fazlasıyla gereksiz bir konu. Zenginin malı, züğürdün çenesini yorarmış. :) AMD ve nVIDIA taraflarında, birbiri muadili ürünlerden her hangi birini alanın hiç bir şekilde pişman olduğunu ve olacağını düşünmüyorum. Boş verin ibareleri, basın parayı alın "ekran kartını" tadını çıkarın. :)

Sana hiç bi şekilde katılmıyorum. Senin gibi düşünenler oldukça yanlış bilgiler çok olacaktır. Konuyu kapatarak bilmeyenlerinde bişeyler öğrenmesine engel olacaksın. Burada tatlı bir tartışma münakaşa var. Biz tartışarak konuyu açıyoruz ve derinlere indikçe bilmediğimiz şeyler ortaya çıkıyor. Her konudada olduğu gibi.

Bence sen git, paranla ne alıyorsan al. Bizede karışma !

Son düzenleyen: Moderatör:
HD7xxx serisi destekleyecek mi acaba ?

HD7xxx serisi destekleyecek mi acaba ?

AMD’nin R9 serisi ile birlikte tanıttığı Mantle API yazılımı ile birlikte yeni nesil oyunlarda performans sıçraması yaratmayı planladığı uzun zamandır biliniyordu. BF4 NFS Rivals, C&C Generals 2 ve Star Citizen oyunlarının ardından firma Mantle cephesinde yeni bir müttefik daha kazandı.Oldukça popüler olan Sniper Elite serisinin yapımcısı Rebellion Entertainment’tan gelen habere göre firma yeni nesil oyuhlarında AMD Mantle API’sini destekleyecek. Firmanın ilk oyunu ise bu yıl çıkması planlanan Sniper Elite V3 olacak. Böylece AMD de Mantle ekosistemine altıncı ortağı dahil etmiş olacak.
Bildiğiniz gibi Mantle API’sı Ocak ayından itibaren AMD’nin HD7000 ve R serisi ekran kartları ve APU’ları tarafından desteklenmeye başlayacak. Şu an EA Games ve Dice gelecek nesil tüm oyunlarında Mantle yazılımını desteleyecek. Eğer işler böyle giderse AMD, Nvidia’nın Physx’inden daha popüler bir yazılımla ön plana çıkabilir. Son aylarda PS4 ve Xbox One’ın rekor satışlarından güzel paralar kazanmaya başlayan firma konsolların ardından PC dünyasında da daha ön plana çıkabilir. Bekleyip göreceğiz.

Alıntıdır.

Sana hiç bi şekilde katılmıyorum. Senin gibi düşünenler oldukça yanlış bilgiler çok olacaktır. Konuyu kapatarak bilmeyenlerinde bişeyler öğrenmesine engel olacaksın. Burada tatlı bir tartışma münakaşa var. Biz tartışarak konuyu açıyoruz ve derinlere indikçe bilmediğimiz şeyler ortaya çıkıyor. Her konudada olduğu gibi.

Bence sen git, paranla ne alıyorsan al. Bizede karışma !

Bilgiye, benim kadar aç olduğunu sanmıyorum. Ayrıca doğru veya yanlış bilgi ile alakalı bir şeyden söz etmiyorum ben. Mantle olsun Cuda olsun bu gibi ibarelere takılmayın diyorum. Örneğin; GTX 780 ve R9 290'ı ele alacak olursak, tüketici 2 sinden birisini aldığı zaman, hiç bir şekilde parasına yazık olmayacaktır. Buna değiniyorum ben, işine geldiği gibi yorumlama! Ve kimsenin bilgi alış verişini engelleyen bir düşünce belirttiğimi sanmıyorum. Farkındaysan bu tür tartışmalar her zaman 2 firmanın rekabetine dönüyor. "Mantle gerçekleri" konu başlığı altında bir de bakıyorsun ki konu kıyaslamaya dönüyor. Kıyaslanacak bir şey olmadığını düşünüyorum. Koskoca nVIDIA, Mantle teknolojisine teslim olmayacaktır her halde.

Bilgiye, benim kadar aç olduğunu sanmıyorum. Ayrıca doğru veya yanlış bilgi ile alakalı bir şeyden söz etmiyorum ben. Mantle olsun Cuda olsun bu gibi ibarelere takılmayın diyorum. Örneğin; GTX 780 ve R9 290'ı ele alacak olursak, tüketici 2 sinden birisini aldığı zaman, hiç bir şekilde parasına yazık olmayacaktır. Buna değiniyorum ben, işine geldiği gibi yorumlama! Ve kimsenin bilgi alış verişini engelleyen bir düşünce belirttiğimi sanmıyorum. Farkındaysan bu tür tartışmalar her zaman 2 firmanın rekabetine dönüyor. "Mantle gerçekleri" konu başlığı altında bir de bakıyorsun ki konu kıyaslamaya dönüyor. Kıyaslanacak bir şey olmadığını düşünüyorum. Koskoca nVIDIA, Mantle teknolojisine teslim olmayacaktır her halde.
KİMSE BUNU İSTEMİYOR ZATEN!

Biz son kullanıcılar olarak rekabet istiyoruz, herhangi bir firmanın kötü yola düşmesini değil.

Mantle gibi bir teknoloji desteklenen oyunlarda çok iyi bir performans artışı yaratacak iken el açıp dua edeceğinize AMD'yi ve Mantle'ı kötüleyin, zaten bizde Mantle'ın NVIDIA'yı kapattırmasını istiyorduk, sonra AMD tekel olsun TTNET gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı