Marangozluk işinde para kazanılabilir mi?

Dragonsaw

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, babamın marangoz dükkanı var. Birkaç yıl sonra dükkanı kapatmayı düşünüyor, ben de şu an başka bir işte çalışıyorum, Babamın yanına girsem ve devam ettirirsem para kazana bilir miyim?

Müşteriler hazır, dükkan hazır (kira), makinalar ve aletler de bizim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zanaat işi sonuçta işinde iyi isen düzgün pazarlayınca güzel kazandırır.

Arkadaşlar, babamın marangoz dükkanı var. Birkaç yıl sonra dükkanı kapatmayı düşünüyor, ben de şu an başka bir işte çalışıyorum, Babamın yanına girsem ve devam ettirirsem para kazanabilir miyim?

Müşteriler hazır, dükkan hazır (kira), makinelar ve aletler de bizim.

Tabii ki kazanırsın. Sadece standart masa, dolap vs. yapmak yerine kendini geliştirip özel tasarımlar yapabilirsin. Benim hobi amaçlı elektronik, mekanik atölyem var. Şu anda ahşap işlerine merak saldım. Özel tasarımlar bulup yapmayı düşünüyorum. Gönye testereyi aldım. Sırada masa testere gibi araçlar var.
İş dışında keyifli bir hobi ayrıca. İnsanı dinlendiren bir yanı var.
Hayalim bir gün atölyemi işe dönüştürmek. :)

Tabii ki kazanırsın. Sadece standart masa, dolap vs. yapmak yerine kendini geliştirip özel tasarımlar yapabilirsin. Benim hobi amaçlı elektronik, mekanik atölyem var. Şu anda ahşap işlerine merak saldım. Özel tasarımlar bulup yapmayı düşünüyorum. Gönye testereyi aldım. Sırada masa testere gibi araçlar var.
İş dışında keyifli bir hobi ayrıca. İnsanı dinlendiren bir yanı var.
Hayalim bir gün atölyemi işe dönüştürmek. :)
Güzel iş ama bazen parayı geç alıyoruz ya da bazen hiç alamıyoruz babam sinir oluyor.

Güzel iş ama bazen parayı geç alıyoruz ya da bazen hiç alamıyoruz babam sinir oluyor.
Benim hedefim özel ürünler yapıp, kendime ait satış mağazası kurmak. Her biri özenle ve çeşitli işlevlerle tasarlanmış ürünler yapacağım. Sınırlı sayıda üretim yapıp, bunları satmayı düşünüyorum.

Mesela karavanlar için kullanışlı dolaplar, katlanabilir masalar ve sandalyeler, dekoratif masalar ve dolaplar gibi.

Geri
Yukarı