Mardin'de trafik kazaları: 26 kişi yaralandı, 20 kişi yaşamını yitirdi

452252

Hectopat
Mardin'in Derik ilçesinde freni boşalan gübre yüklü TIR'ın 2 araca çarparak devrildiği kazanın ardından, yaralılara müdahale eden kalabalığın arasına bir süre sonra gübre yüklü başka bir TIR daldı. 1 polisin şehit olduğu iki kazada toplam 20 kişi yaşamını yitirdi, 26 kişi de yaralandı. Gaziantep'te dün sabah meydana gelen trafik kazasında 15 kişi yaşamını yitirirken, yurt genelinde iki günde toplam 39 kişi trafik terörüne can verdi.

Vefat edenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun...

Son düzenleme:
Mardin'de olan kaza gerçekten korkunç.

Bizim insanımızın bu kaza oldumu toplanma izleme sevdası başa bela. Orası E5 mi nedir artık. O yolda hem yolu kapatmışlar hem etrafa doluşmuşlar nerden baksan 500 kişi var videolarda toplanan.

Altı üstü bir tır ve bir araba çarpışmış ne olabilir. Orası hem bayır aşağı hem viraj galiba. Çok kötü olmuş kaza. Bunca yıldır böylesini pek hatırlamıyorum. Allah rahmet eylesin ne denir ki artık. Ama siz siz olun bir kaza gördümü başına üşüşmeyin.

Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı ve sabır; yaralılara acil şifalar diliyorum.

Derik ve Gaziantep'teki kazalar birer katliam gibi. Gibiden ziyade göz göre göre yapılan ihmal ve kötü yönetimin kaçınılmaz sonuçlarından biri.
"Beşli Çete" terörü var yine işin içinde.
Her işlerinde olduğu gibi taşerona verdikleri için sorumluluğunu taşeron firmanın üzerine yıkıyorlar.

Bir doktor hayat kurtaramadığı zaman rücu edilen rakamlar hayat karartıyor.
Burada ve Antep'te olay yerinde emniyet sağlayamayanlar, o tırları denetlemeyenler, muayeneden geçirenler, yolu yapan yandaş firmalar, projeyi onaylayan denetlemeyen bakanlık vs bunlara tüm yaralı ve vefat başına tazminat rücu edilsin de görelim bakalım.

Bu Sözcü'nün sitesinde video var. Videoyu izledim, şaştım kaldım. O kadar insan niye oraya toplanmış? Tamam, yardım edilmeli kazazedelere ama yüzlerce kişi belki orada, ne gereği var? Diğer tır geldiği zaman kalabalık tam belli oluyor. Ama 2. tırın niye kalabalığa daldığını ben hala anlamadım.
Görgü tanıklarının dedikleri de mantıklı aslında.
Diyecek çok şey bulamadım. Allah rahmet eylesin hepsine.

Geri
Yukarı