Marjin İşlem vs Vadeli İşlem

TENSES

Kilopat
Kripto para piyasasında size göre hangi işlem daha mantıklı?

İki işlemedi aynı kaldıraç miktarı ile yaparsak sanırım aynı miktarda para kazanıyoruz ama birisinde kendi paramızı kullanırken diğerinde borç alıyoruz. Bana öyle düşününce vadeli daha mantıklı geliyor ama marjinin öne çıkan bir özeliği olması lazım diye düşünüyorum. Marjinin tek öne çıkan özelliği spot piyasasından alım satım yapmak mıdır?

Kripto para piyasasında size göre hangi işlem daha mantıklı?

İki işlemedi aynı kaldıraç miktarı ile yaparsak sanırım aynı miktarda para kazanıyoruz ama birisinde kendi paramızı kullanırken diğerinde borç alıyoruz. Bana öyle düşününce vadeli daha mantıklı geliyor ama marjinin öne çıkan bir özeliği olması lazım diye düşünüyorum. Marjinin tek öne çıkan özelliği spot piyasasından alım satım yapmak mıdır?

Sermayem çok diyorsan margin. Ve bence vadeli işlemde risk her zaman daha fazla.

Sermayem çok diyorsan margin. Ve bence vadeli işlemde risk her zaman daha fazla.
İkisiyle de işlem yaparsam üzülmeyeceğim miktardaki paralar ile yaparım da mantıklarını kavramaya çalışıyorum. Mesala binancede izole marjin ile işlem yaparsam 5x kaldıraç veriyor aynı şekilde vadeli de aynı miktarda para ile 5x kaldıraç seçip işlem açarsam toplam kazanç aynı olmaz mı? Ama marjin de hem borcu geri ödeyip hem de saatlik faiz ödemem gerekiyor. Buna rağmen marjinin öne çıkan büyük ne özelliği var onu anlayamadım ben.

Dostum marjin de vadeli işlem benim gözümde kumardır çok kolay kazanır çok kolay kaybedersin bence hiç girişmeyin he illaki gireceğim diyorsanız marjin yapın.

Dostum marjin de vadeli işlem benim gözümde kumardır çok kolay kazanır çok kolay kaybedersin bence hiç girişmeyin he illaki gireceğim diyorsanız marjin yapın.
Bana göre de bir miktar öyle ama iyi analizler yapılırsa da iyi bir kazanç kapısı. Şuan araştırıyorum bu konuları. Siz niye marjin öneririsiniz? Ben dolar kullanıldığı zaman marjinin vadeliye göre bir kazancını göremedim aksine dediğim gibi geri ödenicek borç ve faiz var.

Yeni konular

Geri
Yukarı