Marka bilgisayara yeni anakart almak

ichbinahmet

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Marka bilgisayarım var ve markası anakartın markası ile aynı. Ve anakartımda O.C desteği bulunmadığı için yeni anakart alacağım MSI'ın P55 chipset olanından.

Marka bilgisayarlarda bu mümkün mü?

Not: HDD ve Anakart hariç neredeyse bütün parçalar değiştirildi bilgisayarda.

Marka bilgisayarın markasını vermemen ilginç. İmzandaki sistem ise değiştirirsin sorun olmaz.

Marka bilgisayar = Eski GPU ve Güncel CPU ile yerli kazığı tattırma sanatıdır. Bakkalların en müthiş silahıdır en etkili taktiğidir av için yemidir. Güvenilir bir kaç site istisnadır. Bilginiz olsun.

Marka bilgisayarın markasını vermemen ilginç. İmzamdaki sistem ise değiştirirsin sorun olmaz.

Marka bilgisayar = Eski GPU ve Güncel CPU ile yerli kazığı tattırma sanatıdır. Bakkalların en müthiş silahıdır en etkili taktiğidir av için yemidir. Güvenilir bir kaç site istisnadır. Bilginiz olsun.
Zaten imzadaki pc benim marka bilgisayarım :D. Komik gelebilir neden toplamadın marka alıp modifiye ediyorsun diyorsundur ailem internet'e güvenmiyor ellerimle parça yerleştirmeme güvenmiyor ama bu parçaları ellerimle yerleştirdim

Markası Quadro Computer bu arada Yani Anakart değiştirebilirim değil mi pc açılır normal düzgün şekilde Oem işletim sistemi kurulu oem'ler anakart'a işliyor diye bir laf duymuştum

Anakartının destek listesinde x3440 varsa hiçbir sorun olmaz. Anakart sağlamsa sorunsuz çalıştırır.

x3440 işlemci hiçbir anakartın destek listesinde olamaz. Sadece halihazırda modlama istemeyip aynı şekilde 1156 server anakartlar da yapıldığı için tak çalış mantığı vardır. H55 ya da P55 anakartların hiçbirinde X3440 - x3470 gibi işlemcileri destekliyor diye görmezsiniz. Ama destekler. Anakartını değiştirme de gerek yok. Önce işlemci gelince tak çalıştır yetmezse overclock yaparsın. Sadece OC için anakart değiştirmek saçma geliyor bana. X3440 yerine X3470 alsaydın keşke.

x3440 işlemci hiçbir anakartın destek listesinde olamaz. Sadece halihazırda modlama istemeyip aynı şekilde 1156 server anakartlar da yapıldığı için tak çalış mantığı vardır. H55 ya da P55 anakartların hiçbirinde X3440 - x3470 gibi işlemcileri destekliyor diye görmezsiniz. Ama destekler. Anakartını değiştirme de gerek yok. Önce işlemci gelince tak çalıştır yetmezse overclock yaparsın. Sadece OC için anakart değiştirmek saçma geliyor bana. X3440 yerine X3470 alsaydın keşke.
3480 alacaktım da bütçe yetmedi be aga

Sadece O.C için almıyorum. Bios da ayar değiştirilmediği için, Türk Malı olduğu için aida 64 gibi programlarda bilinmeyen anakart vs ingilizce şeyler diyor anakart bios güncellemesi yok
Anakartının destek listesinde x3440 varsa hiçbir sorun olmaz. Anakart sağlamsa sorunsuz çalıştırır.
Teşekkürler

@Maudit Buyur 🙂 seç beğen bir tane P55 anakart. Destek listesinde mutlaka Xeon işlemci vardır.

Quadro gibi anakartlarda gözükmüyor fakat farklı bir çok anakartta X3440, x3470 listede mevcut.
Chipset sürücüsü düzgün olmadığından anakart donanımları ve verileri yanlış algılar onun için anakart değiştirmesi iyi olur. Ha değiştirmese kullanır mı kullanır onda sıkıntı yok ama O.C yapacaksa ısı değerlerini sorunsuz bir şekilde takip etmesi gerekiyor. O yüzden anakart değiştirmesi mantıklı.

@FideLity Tam olarak anlaşılamadım sanırım.

371322

Burada ben Xeon ile ilgili birşey göremiyorum.

Birşeyleri değiştirmektense olası tüm problemleri çözmekle uğraşıyorum ben gereksiz yere yeni parça aldırıp bir performans artışı sağlanmayacaksa değiştirmemesi yönündeyim. Yoksa gidip 8. nesil 9. nesil Intel ya da Ryzen set dizsin. ☺ Adam x3470 alacak bütçeyi bulamamış. Şimdi 250-300 TL bir anakarta verecek.

371324

371325

Arada 70 TL fark varken şimdi 300 TL vermek ne bileyim?
He ısı değerlerini takip edecekse vs ise elindeki anakartı elinden çıkartamayacaksa falan. Öncelikle Quadro için güncel BIOS denese daha mantıklı olmaz mı?

@FideLity Tam olarak anlaşılamadım sanırım.

Eki Görüntüle 371322

Burada ben Xeon ile ilgili birşey göremiyorum.

Birşeyleri değiştirmektense olası tüm problemleri çözmekle uğraşıyorum ben gereksiz yere yeni parça aldırıp bir performans artışı sağlanmayacaksa değiştirmemesi yönündeyim. Yoksa gidip 8. nesil 9. nesil Intel ya da Ryzen set dizsin. ☺ Adam x3470 alacak bütçeyi bulamamış. Şimdi 250-300 TL bir anakarta verecek.

Eki Görüntüle 371324

Eki Görüntüle 371325

Arada 70 TL fark varken şimdi 300 TL vermek ne bileyim?
He ısı değerlerini takip edecekse vs ise elindeki anakartı elinden çıkartamayacaksa falan. Öncelikle Quadro için güncel BIOS denese daha mantıklı olmaz mı?
Valla benim anakartımın chipsetinde uyumlu işlemcilere baktım xeon yoktu ama oldu sorunsuz taktım çalıştı işlemci eski işlemci çok kötüydü i5 650 idi.

Ama işlemciyi biriktirdiğim parayla aldım :D.

Anakartı yaz tatilinde çalışıp alacağım.
@Maudit Buyur 🙂 seç beğen bir tane P55 anakart. Destek listesinde mutlaka Xeon işlemci vardır.

Quadro gibi anakartlarda gözükmüyor fakat farklı bir çok anakartta X3440, x3470 listede mevcut.
Chipset sürücüsü düzgün olmadığından anakart donanımları ve verileri yanlış algılar onun için anakart değiştirmesi iyi olur. Ha değiştirmese kullanır mı kullanır onda sıkıntı yok ama O.C yapacaksa ısı değerlerini sorunsuz bir şekilde takip etmesi gerekiyor. O yüzden anakart değiştirmesi mantıklı.

Bu arada anakartım'ın linki bu: QUADRO H55-V5N ANAKART (v4.0)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı