Marka Pc Güç Kaynaği Değişimi

Abi ccmos die bisey vardi söktüm. Yeniden başlattim kablolari takip görüntü gelmiyor ayni.

- - - Güncellendi - - -

Abi pili takmadan acmisim. D

- - - Güncellendi - - -

Abi pili taktim ayni bisey değişmedi.

Resimde kırmızı daire içinde gösterilmiş olan yeri anakartınız üzerinde bulunuz, sizin anakartınızda farklı bir renkte ve farklı bir yerde bulunabilir, yerini bulduktan sonra pinlerin başındaki soketi çıkartıp diğer yandaki pin ile ortada kalan pin üzerine yerleştiriniz daha sonra bilgisayarın güç düğmesine basınız bilgisayar açılmayacaktır, bu işlem sayesinde anakart ayarları fabrika ayarlarına dönecek ve sıfırlanacak, bu işlemi yaptıktan sonra soketi eski haline getiriniz ve bilgisayarınızı tekrar açmayı deneyiniz.

Biz burada ne kadar anlatırsak anlatalım sen doğru uygulayamayacaksın. En iyisi bilgisayarcıya git fazla ücret istemeden yapacaktır.

Saolun ekranna goruntu geldi. Cmos settttings wrong yazio. F2 enterr setup yazio ne yapmam lazim

- - - Güncellendi - - -

F2 ye bastim bios ekrani geldi ne yapayim?

- - - Güncellendi - - -

Sağ tarafta optimized defaults f3 dio ona basiyimmi aayarlar 0 a donsun.

Clear/CMOS suygulaman lazım ayrıca anakart üzerindeki yuvada statik elektiriği alıp dene default ayarlara gelmesi lazım eğer gelmesse bios arızalanmıştır. Bazı anakartlar dual bios desteği sunuyor biri bozulduğu zaman diğerinden yedeği yükliyerek kurtarıyorsun fakat ecs de böyle bir destek yok malesef :)

Opti.ized defaults diyimmi?

- - - Güncellendi - - -

Hic bisi ellemeden kaydedip çiktim yine cmos settings wrong yazi ne yapmam lazim?

- - - Güncellendi - - -

Anakart cd si bi isime yararmi? Bu asamada?

- - - Güncellendi - - -

pc onarmaya calisiodu buoldu

- - - Güncellendi - - -

Şu anda kisisel bilgisayariniz sifirlaniyor yazio %20

- - - Güncellendi - - -

Arkadaslar hata vermeden windows isaretine kadar gelio yuklenio sonra bir sorunla karsilasti değip reset atio.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar herkeze teşekkürler pc kendi kendine format attı cdsiz felan :) Anlamadım bende nası oldu şimdi gerekli programları indiriyorum.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı