Market pili nasıl şarj edilir?

Anladım elimde ni-mh AAA 200mAh 1.2v pil var bunu pil yatağına taksam şarj olur mu?

Ni-Mh piller şarj edilebilir pildir yüksek ihtimalle ama uygun sarj cihazınız olmalı.

Yok hocam, ben dinamo ile elektrik üretip bunu pile aktarıp LED ışık çalıştırmak istiyorum (küçük bir LED 12-9V)
Bu ürün kaliteli midir? https://www.hepsiburada.com/panasonic-man-6f22be-1s-9v-pil-shrink-p-HBV000002B6IR

Görselde çinko karbon pil diyor. O tip pillerin şarj edilememesi lazım.

Boyut fark etmez. Eğer 9V bir pil şarj etmek isterseniz uzun sürecektir ama dinamo kullanacağım diyorsunuz zaten.

12v dinamo kullanacağım uzun şarj olması önemli değil, sistem çalışsın yeter acaba öneriniz var mı?
Ni-mh piller şarj edilebilir pildir yüksek ihtimalle ama uygun şarj cihazınız olmalı.

Ben pil yatağı düşünmüştüm.

Rüzgar ile yeterli ve sürekli güce ulaşabilir mi? Emin değilim. Diyelim ki ulaştı; dinamo çıkışına, bir adet DC/DC regülatör ve şarj devresi de bağlamanız gerekecektir. Direkt dinamoyu pile bağlamanız bir işe yaramayacaktır.

Anladım gerekli malzemeleri atabilir misiniz? (LED, pervane, pil yatağı, pil ve diğer gerekli malzemeler)

Geri
Yukarı