Markete girince moraliniz bozuluyor mu?

Arkadaş, bir markete gireyim eksik ne varsa alayım diyorum. Fiyatları görünce moralim yerle yeksan oluyor. Bir süpermarkette su 1,5 TL olmuş. Başka yerlerde de ortalama 3 lira oluyor. Çikolata ve bisküvi almak zaten lüks oldu. Bir tutku 5,5 lira. Süpermarket harici yerlerde 6-7 lira. Bir kafeye gitsem sadece fiyatlara bakıp çıkabiliyorum. Dışarıda yemek yiyeyim desem değil 20 lira, 30 liraya bile bulamıyorum. En aşağı 40 liraya yemek var. Böyle nereye kadar gideceğiz? Gerçekten moralim bozuluyor. Eminim siz de aynı şeyleri düşünüyorsunuzdur. Markete girmekten artık soğudunuz.

CarrefourSA'da Erikli Su 3.50 :(

Amerika/Avrupa ülkelerinde markete girdiğimi düşünüyorum da beynimi dahada çok bozar Türkiye'ye göre. Çünkü küçükken Türkiye'de fiyat etiketleri dikkatimi çekmiyordu Z kuşağı olarak.

Evet bozuluyor, arkadaşlarımın da dediği gibi 2-3 parça ürüne 40-50 TL vermek çok koyuyor.

Moral kalmadı ki bozulsun.
Bir örnek de ben verecek olursam; dün sabah 3.5 TL'ye aldığım Algida Classic, öğleden sonra 4.5 TL oldu. Bize bunları yaşatanlar umarım yaptıklarının cezasını çeker.

Yeni konular

Geri
Yukarı