Marketteki fiş olayı

onurlu sorular

Hectopat
Kardeşlerim geçen gün marketten alışveriş yaptım. Kasada 30 TL ödedim. Çıkarken adam fişi vermedi. İstedim verirken kendime jel yazdım dedi. Baktım fişe 41 TL yapmış. Fişe jeli işlemiş. Amaç ne promasyondan falan mı kazanıyor jel sattı gösterdiği için. Yoksa indirim yaptırıp kendimi alıyor anlayamadım. Yani arada böyle yapıyor. Bir şey olmaz diyorum. Ben normal ödüyorum o jel falan geçiyor fişe.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir miktar lira alışveriş üzerine belli ürünlerde indirim oluyor. Kasiyer bu fırsattan sizin alışverişiniz sayesinde faydalanmış olabilir. Endişelenecek bir şey yok fakat sormadan yapması doğru olmamış. Yalnız her seferinde jel geçiyorsa demek ki bir üçkağıtçılık yapıyor.

Bir miktar lira alışveriş üzerine belli ürünlerde indirim oluyor. Kasiyer bu fırsattan sizin alışverişiniz sayesinde faydalanmış olabilir. Endişelenecek bir şey yok fakat sormadan yapması doğru olmamış. Ben de bazen denk geliyorum buradaki kasiyerler hep rica ediyorlar.

Bir şey olacağından değil söylemesi gerekirdi. Bunu hep yapıyorduki fişi vermiyordu.

Bunu sormadan yapması yasaktır. Bırakın sizin sayenizde bir üründen faydalanmasını kendi parasıyla bile çalıştığı kurumdan ürün satın alması yasaktır. Kendim daha önce çalıştığım için biliyorum. Sizin isteğiniz dışında sizin ödediğiniz para sayesinde kendine fırsat sağlaması kurallara aykırıdır. Marketin müşteri hizmetlerine konuyla ilgili şikayette bulunun. Yardımcı olacaklardır.

Bunu sormadan yapması yasaktır. Bırakın sizin sayenizde bir üründen faydalanmasını kendi parasıyla bile çalıştığı kurumdan ürün satın alması yasaktır. Kendim daha önce çalıştığım için biliyorum. Sizin isteğiniz dışında sizin ödediğiniz para sayesinde kendine fırsat sağlaması kurallara aykırıdır. Marketin müşteri hizmetlerine konuyla ilgili şikayette bulunun. Yardımcı olacaklardır.

Kardesim gerek yok hiç ben sadece amacını öğrenmek istemiştim. sağol yine de bilgilendirdiğin için.

Birazda sormamasına gıcık oldum ne kadar beni etkilemecegini bilsemde.

Kim bilir kaç kişiye daha yapıyor aynısını. Üçkağıtçılık yapmasına göz yummak yerine haddini bildirin derim. Şikayetçi olun.

Kim bilir kaç kişiye daha yapıyor aynısını. Üçkağıtçılık yapmasına göz yummak yerine haddini bildirin derim. Şikayetçi olun.

Önemli değil hocam.

Para aklama. Her gün 100 kişiye jel "satsa" iş bitti. Aklıma Breaking Bad'teki para aklarken White'nin eşi sadece araba yıkanmasına rağmen (teşekkürler araba içi koku aldığınız için) demesi geldi. (Şaka maksatlı.)

Para aklama. Her gün 100 kişiye jel "satsa" iş bitti. Aklıma breaking Bad'teki para aklarken White'nin eşi sadece araba yıkanmasına rağmen (teşekkürler araba içi koku aldığınız için) demesi geldi. (Şaka maksatlı.)

Onu düşündüm fakat jel satsa gösterse zaten bakiyede çıkar demek ki öyle makasatla yazmıyor.
Para aklama. Her gün 100 kişiye jel "satsa" iş bitti. Aklıma breaking Bad'teki para aklarken White'nin eşi sadece araba yıkanmasına rağmen (teşekkürler araba içi koku aldığınız için) demesi geldi. (Şaka maksatlı.)

Amacı neki.

Geri
Yukarı