Marketten çalınan ürünlerin ücreti nasıl kesilir?

cokmerakli

Hectopat
Bugün büyük bir market zincirine gittim. Alışveriş yaptım kasaya ilerledim baktım kasada kasiyer dahil kimse etrafta yok. Arkamdan birisi hızla market arabasına doldurduğu ürünlerle ödeme yapmadan marketten çıktı gitti. Bende ne yapacağımı bilemedim. Sonra olaya karışıp adım geçmesin diye boş verdim gidip kasiyeri çağırıp ödememi yapıp çıktım. Markette çalınan ürünlerin ücretinin çalışanlardan kesildiğini duydum bu doğru mu? Bu şekilde marketten ürün çalmak kolay mı? Bu marketteki kameraları izleyen bir kamera odası gibi marketlerde hangi güvenlik önlemleri var? Bence bu öz güven polis zaten ortada suçlu olmadan koskoca İstanbul'da nereden bulsun diye düşünerek oluyor. Markette daha önce çalışmış kişilerden yorum bekliyorum. Kasiyerde tatlı bir kızdı onun maaşından kesilirse diye içime dert oldu.

Kasada 5 kuruş bile açık çıksa kasiyerin maaşından kesilir. Bu sebepten dolayı kasa işinde çalışmak istemeyen birçok kişi tanıyorum. Her ay kasada eksik çıkıyor, eksik çıktığı için de sürekli maaşlarından para kesiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı