Marmara %100 İngilizce İşletme vs YTÜ %30 İngilizce İşletme

Alpallow

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben bu sene ilk defa üniversite sınavına girdim ve EA'da 20k gibi bir sıralama yaptım. Hedefim YTÜ İngilizce iktisattı ancak Marmara İngilizce işletme kazandım ilk başta sıralamama yazık etmemek için tercih listemde hukuklar hariç hiç Türkçe bölüme yer vermemiştim. Ancak şimdi okulum pek içime sinmedi 12. tercihimdi ve gelmesine pek ihtimal vermemiştim. Hem Avrupa yakasında oturduğum için ulaşım biraz sorun hem ne kadar hazırlık okuyacak olsam dahi şu anda ingilizcem çok kötü ve %100 İngilizce şimdiden gözümü korkutmaya başladı. Şu anlık yurt dışında çalışma gibi bir planım yok banka müfettişliği benzeri bir meslek düşünüyorum. Daha finans ağırlıklı bir alana yönelmek istiyorum Türkiye'de o yüzden Marmara'nın mavi diploma avantajı YTÜ'de yok bildiğim kadarıyla pek bağlayıcı değil benim için ve tanıtım günlerinde YTÜ beni çok cezbetmişti. Kampüsüyle ne kadar semt olarak Marmara daha avantajlı görünse de YTÜ daha çekici geliyor zaten artık diplomanın pek önemi kalmadı özellikle. İibf'de neredeyse her şey kendini geliştirmene bağlı ve YTÜ'de daha mutlu olacağımı ve beni daha çok motive edeceğini düşünüyorum. Öğrenci imkanları açısından çok istiyorum ama 4 senemi daha iyi geçirmek içinde geleceğimi riske etmek istemiyorum. Seneye MYP ile geçme gibi bir fikrim var ama tabii sene boyunca düşüneceğim. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı