Marmara üniversitesinde okunur mu?

Hepsi bir arada, ne beklediğine bağlı ama eğitim vs. zaten liseden hallice, lise plus gibi bir şey. Derslere çoğu kez araştırma görevlileri giriyordu havalarından geçilmiyor. İstanbul Üniversitesi de aynı hatta daha berbat.
Zaten ülkedeki üniversitelerin çoğu öyle. En iyi 5 üniversiteden birinde okumadıktan sonra böyle sorunlarla karşılaşacağız.

Zaten ülkedeki üniversitelerin çoğu öyle. En iyi 5 üniversiteden birinde okumadıktan sonra böyle sorunlarla karşılaşacağız.
Hocam Boğaziçi dediğimiz türkiyenin sözde en iyi üniversitesi bile o seviyelere kadar düştü malesef ha boğaziçinde okumuşsun ha istanbul ha marmara hepsi benzer seviyede ve yeterli değiller.

Buna da bir çözüm yok ki. Bir şekilde üniversite eğitimini tamamlayıp iş hayatına atılmamız lazım.

Maalesef hocam bunun çözümü bizde değil. Ben tamamlayıp atlattım süreci darısı okuyan kardeşlerimizin başına ama sadece okuyarak olmuyor okul bir şey katmadığı için kendi kendilerine bir şeyler başarmaları öğrenmeleri gerekiyor maalesef.

Hocam nerede yaşıyorsunuz? Sıralama kaç yaptınız?

65k Konya, mecbur il dışına çıkacağım yani.

Maalesef hocam bunun çözümü bizde değil. Ben tamamlayıp atlattım süreci darısı okuyan kardeşlerimizin başına ama sadece okuyarak olmuyor okul bir şey katmadığı için kendi kendilerine bir şeyler başarmaları öğrenmeleri gerekiyor maalesef.
Eğitim kalitesi konusunda hepsi birbirin aynısı zaten yapacak bir şey yok da önemli olan sosyal imkanlar işte okuyacaksak değsin bari.

Ben Marmara'da okudum ve cevabım kesinlikle hayır. İstanbul dışından geliyorsan zaten şu an olacak gibi değil.
Marmara'da hangi bölümü okudunuz? Ben meslek lisesi makine bölümünden bir öğrenci olarak Marmara makine mühendisliği MTOK gitmem mantıklı mı?

Marmara'da hangi bölümü okudunuz? Ben meslek lisesi makine bölümünden bir öğrenci olarak Marmara makine mühendisliği MTOK gitmem mantıklı mı?

Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu vardı okuduğum dönem Göztepe kampüsündeydi. Teknik bölümler de dahil bence başka alternatiflere bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı