Marmara'dan Hacettepe veya ODTÜ'ye yatay geçiş için kaç ortalama gerekir?

Enes tec

Hectopat
Daha fazla  
Hiç beklemediğim bir sonuç olan Marmara Üniversitesi geldi. İngilizce öğretmenliği istiyorum. Hacettepe veya ODTÜ'ye yatay geçiş yapmak için kaç ortalama gerekir ve sizce bunun olasılığı nedir? Hazırlıkta mı başlamalıyım yoksa direkt 1. sınıf mı?

Hocam o iş artık eskisi gibi kolay değil. Yatay geçiş şartları değişti min 3.00 ortalamaya ek olarak %40 üni ortalaman , %60 yks puanın alınarak bir skor gibi bir şeye göre yerleşme yapılıyor artık hatta değişeli 3-4 ay mı ne oldu biraz google'a bakarsan net olarak çıkar.

Hocam o iş artık eskisi gibi kolay değil. Yatay geçiş şartları değiştimin 3.00 ortalamaya ek olarak %40 üniversite ortalaman, %60 YKS puanın alınarak bir skor gibi bir şeye göre yerleşme yapılıyor artık hatta değişeli 3-4 ay mı ne oldu biraz Google'a bakarsan net olarak çıkar.

YKS puanım 475. zaten ortalamaya abanmaya çalışacağım. 3,5 ortalamayla falan zor mudur?

Hiç beklemediğim bir sonuç olan Marmara Üniversitesi geldi. İngilizce öğretmenliği istiyorum. Hacettepe veya ODTÜ'ye yatay geçiş yapmak için kaç ortalama gerekir ve sizce bunun olasılığı nedir? Hazırlıkta mı başlamalıyım yoksa direkt 1. sınıf mı?

Hocam merkezi puan ile geçecekseniz yarım dönem okuduktan sonra geçebiliyorsunuz. Üniversite not ortlaması ile olan sistem değişmiş sanırım illaki daha iyi bilgi sahibi olanlar vardır. Hacettepe özelinde Yatay geçiş
Bu siteden bu yıla ait kontenjan ve evrak işlerine bakabilirsiniz. Genelde her sene benzer sayıda kontenjan açılır.

Hocam merkezi puan ile geçecekseniz yarım dönem okuduktan sonra geçebiliyorsunuz. Üniversite not ortlaması ile olan sistem değişmiş sanırım illaki daha iyi bilgi sahibi olanlar vardır. Hacettepe özelinde Yatay geçiş
Bu siteden bu yıla ait kontenjan ve evrak işlerine bakabilirsiniz. Genelde her sene benzer sayıda kontenjan açılır.

Baktım hocam ama zaten Hacettepe'yi tutturamadım diye yatay geçiş istiyorum yani merkezi puan olmaz. Evet kontenjanlara baktım ODTÜ de 3 Hacettepe'de 3 kişilik yer var. Fikirlerinizi merak ediyordum.

Baktım hocam ama zaten Hacettepe'yi tutturamadım diye yatay geçiş istiyorum yani merkezi puan olmaz. Evet kontenjanlara baktım ODTÜ de 3 Hacettepe'de 3 kişilik yer var. Fikirlerinizi merak ediyordum.

Şansınızı deneyin hocam denemekten zarar gelmez. Olmazsa ilk sene yüksek bir ortalama yapmış olursunuz ki bunun sizin için bir zararı olmaz.

Geri
Yukarı