Marşa basınca gelen ses ne olabilir?

The Dark Rische

Centipat
Arkadaşlar bu sabah arabayı çalıştırırken tıtı diye bir ses geldi hafiften akşama kadar arabayı gün içinde birçok kez çalıştırdım ve her seferinde sesin şiddeti arttı. Az önceyse araç biraz çalıştı motor ısındı tekrar denedim bir ses olmadı.

Tıtı deyince bayağı anlaşıldı hocam. Sanayiye gitmek bu kadar zor olmamalı.

Çıkan sesin videosu var atmaya üşendim ve Sanayiye gideceğim zaten ama şu an elim sıkışık burada bilen kişilere sormak istedim sadece önemli bir durum var mıdır falan gibisinden eğer yoksa biraz ihmal etmem gerekecek çünkü sende sağ olasın sanayiye git diyerek aşırı yardımcı oldun

Çıkan sesin videosu var atmaya üşendim ve sanayiye gideceğim zaten ama şu an elim sıkışık burada bilen kişilere sormak istedim sadece önemli bir durum var mıdır falan gibisinden eğer yoksa biraz ihmal etmem gerekecek çünkü sende sağ olasın sanayiye git diyerek aşırı yardımcı oldun.

Tıtı sesinden ne anlamamızı bekliyorsunuz anlamadım. Motor ısınınca ses çıkarmıyorsa motor ısınınca marşa basın.

motor inecek 😂 😂 😂 😂 şaka bi yana marş alırken yapıyorsa marş dinamosundan geliyor olabilir ,geç marş alma yoksa dokunmayın bence .

Tıtı sesinden ne anlamamızı bekliyorsunuz anlamadım. Motor ısınınca ses çıkarmıyorsa motor ısınınca marşa basın.

Arabayı çalıştırmadan nasıl ısınacak acaba motor? Arabadan anlamadığın belli. Diğer form sitelerine de yazdım anlayan insanlar tıtı sesini detaylandırarak gerekli soruları sorup gerekli yanıtı verdiler

Motor inecek 😂 😂 😂 😂 şaka bir yana marş alırken yapıyorsa marş dinamosundan geliyor olabilir, geç marş alma yoksa dokunmayın bence.

Hocam ufaktan geç marş alma var seste dişli sıyırma sesine benziyor

Hocam siz video atmaya üşeniyorsunuz bizden üşenmeyip tıtı sesini detaylandırtmamızı istiyorsunuz. Bu ne tezattır? :D

Detaylandiran oldu dedim. Yani detaylandirmanizi beklemedim haklısınız tıtı sesi biraz garip tanımlama olmuş

Video veya ses kaydı atamaz mısınız?

Tamam atıyorum

Video veya ses kaydı atamaz mısınız?

Bu sitede video yokmuş ki başka bir uygulamaya yükleyip oradan link atacakmışım çok uğraştırır şu an, yarın müsait zamanda atarım

Son düzenleme:
Hocam ufaktan geç marş alma var seste dişli sıyırma sesine benziyor
Aküyü falan kontrol ettirdiniz mi değerlere bir baktırın ,yolda giderken bir sorun yoksa elektrik dalgalanması gibi ,yüksek ihtimalle marş dinamosudur ama yolda giderken bızıklık yapıyorsa şarj dinamosunda da sorun olabilir acil V kayışını ve bilyeleri kontrol ettirin mazallah şakaya gelmez hem termostatı hem yağ pompasını falan çalıştırıyor sıkıntılı parçalar bilginiz olsun 😂 😂 😂 ,bozulana kadar kullanın zaten size belli eder bi süre sonra baya canınızı sıkar uzun geç marş almaya başlar ne zaman canınız sıkılır eeehhhhhh yeter be derseniz o zaman gidin değiştirin ama fazlada ısrarcı olmayın hiç marş almaz onun dışında bir sorun çıkarmaz eğer marş dinamosuysa 😂

Geri
Yukarı