Marvel izleme sırası nasıldır?

MScofield

Hectopat
Makaleler
7
Selamlar, şu ana kadar Marvel filmlerini izlemeye pek hevesim olmamıştı ve başladım. Sırasıyla izledim ve örümcek adam eve dönüşü izlemeden önce aklıma şu takıldı: Örümcek adam biri izlememe rağmen bana burada direk örümcek adam eve dönüş filmini izle demiş ancak ben daha örümcek adam biri izlemedim.
Düzenleme: Koyduğum link kaldırılmış.

Son düzenleme:
Marvel Sinematik Evreni (MCU) ile Marvel filmleri çok ayrıdır. Mesela Blade serisi , Sam Raimi Spider-Man üçlemesi ,The Amazing Spider-Man serisi , Man Thing gibi filmler MCU'ya dahil değildir. MCU içinde kronolojik olarak izleme sırası şöyle : Captain America: The First Avenger, Captain Marvel, Iron Man, Iron Man 2, The Incredible Hulk, Thor, The Avengers, Iron Man 3, Thor: Dark World, Captain America: Winter Soldier, Guardians of the Galaxy, Guardians of the Galaxy Vol. 2, Avengers: Age of Ultron, Ant-Man, Captain America: Civil War, Spider-Man: Homecoming, Doctor Strange, Black Panther, Thor: Ragnarok, Avengers: Infinity War, Ant-Man and The Wasp, Avengers: Endgame, Spider-Man: Far From Home olay örgüsüne göre izleme sırası böyle. Filmleri beğendin mi diye soracak olursak açıkcası Doctor Strange ve Captain America : Winter Soldier haricinde pek bir filmlerini beğenmedim. Çizgiroman uyarlaması olarak geçiyorlar fakat aşırı derecede eksik var ve filmlerin sonları tahmin edilebilir şekilde. Vaktin oldukça izleyebilirsin vakit geçirmelik filmler. Ama hiçbir şekilde çizgiromanları yansıtmıyorlar sebebi belli Disney sağolsun.

Geri
Yukarı